Trwa ładowanie...
djb304o

Siostra Jackie

Najnowsze informacje
4.2
(84 głosy)
Oceń:

„Siostra Jackie” (Nurse Jackie) to amerykański serial z gatunku czarnej komedii, wyświetlany w USA od 8 czerwca 2009 przez stację Showtime. W Polsce emitowany jest na stacjach TVP2, TVP Seriale i nFilm HD. Składa się z trzech sezonów.

Produkcja opowiada o losach pielęgniarki. Jackie Peyton pracuje ponad normę i ze współpracowników lubi tych, którzy milczą i są wredni. Stres w pracy jest jednak tak duży, że siostra musi go rozładowywać nadmierną ilością leków przeciwbólowych. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku, w fikcyjnym szpitalu "All Saints Hospital" (Szpital wszystkich świętych), pod kierownictwem Glorii Akalitus – w tej roli Anna Deavere Smith.

Jackie Peyton jest stuprocentową profesjonalistką, która nie boi się podważyć kompetencji swoich zwierzchników. Szpital to jej drugi dom – pracuje osiemdziesiąt godzin tygodniowo, a pacjenta traktuje indywidualnie. Jacke nie brak jednak tupetu: słynie z ostrego języka i porywczości. Siostra skrywa jednak sekret. Jest uzależniona od leków przeciwbólowych.

Odtwórczyni tytułowej roli Edie Falco zapisała się w pamięci widzów świetną kreacją w „Rodzinie Soprano”. Za rolę Jackie dostała już nagrodę Emmy i dwie nominacje do Złotych Globów.

Jackie Peyton z pewnością wymyka się stereotypowemu wyobrażeniu pielęgniarki. Lubi brać sprawy w swoje ręce i na wszystko ma gotową odpowiedź. Czy nałóg okaże się przeszkodą w wykonywaniu obowiązków służbowych? Jak pielęgniarka z ambicjami poradzi sobie w szowinistycznym lekarskim środowisku?

W przypadku tej produkcji nie obyło się bez kontrowersji. Serial „Siostra Jackie” spotkał się z krytyką prawdziwych pielęgniarek, które twierdzą, że ich profesja została przedstawiona w wyjątkowo niekorzystnym świetle. Serial stał się przedmiotem ataku ze strony członkiń Nowojorskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek. Domagały się one, aby po napisach końcowych każdego odcinka pojawiała się plansza informująca o braku związku serialu z prawdziwym środowiskiem pielęgniarek.

Siostra Jackie
Tytuł oryginalny

Nurse Jackie

Gatunek

dramat, komedia, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

30 min.

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djb304o
djb304o
djb304o