Trwa ładowanie...
ddkq9lt

Sekielski Tomasz

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

Jeden z najbardziej popularnych dziennikarzy w Polsce. Na stałe związany ze stacją TVN, gdzie prowadzi program "Teraz My!".

Pochodzi z Bydgoszczy. Ma żonę Anię, córkę Julię i syna Łukasza. Rozpoczynał karierę w lokalnym bydgoskim radiu. Potem pracował w Radiu Wawa i Radiu dla Ciebie. Od początku powstania "Faktów TVN" w 1997 roku do października 2006 roku pracował w redakcji, przygotowując materiały reporterskie.

Relacjonował m.in. przebieg wojny w Kosowie, zatonięcie okrętu Kursk w okolicach Murmańska. Szacunek środowiska dziennikarskiego zyskał relacjonując obrady pierwszej komisji śledczej - komisji do sprawy afery Rywina. Jego tłumaczące zawiłości prawne komentarze dawały pełny obraz tego, co dzieje się podczas obrad komisji. Prowadził także piątkowe wydania "Kropki nad i", jednego z najpopularniejszych programów w telewizji. Był również gospodarzem i autorem programu "100 dni premiera".

Pod koniec listopada 2003 roku w TVN24 wraz z Andrzejem Morozowskim rozpoczął prowadzenie sejmowego programu publicystycznego "Kuluary". Pod koniec maja roku 2004 talk-show ten zastąpiło "Prześwietlenie". Nie wyparło ono jednak prowadzących. Polityków w nowym programie TVN24 Tomasz Sekielski prześwietlał ponownie razem z Andrzejem Morozowskim. "Prześwietlenie" dzięki dwójce znakomitych prowadzących i szczypcie humoru zyskało rozgłos, uznanie widzów i zadowalającą oglądalność. Program ten nadawany był do końca czerwca 2005 roku.

Od 23 września 2005 roku w duecie z Andrzejem Morozowskim prowadzi w telewizji TVN nowy program "Teraz My!". Początkowo program pojawiał się we wtorki o 22.30, jednak w 2007 roku pora emisji została zmieniona. Ten polityczny show można oglądać w poniedziałki o 22.35. Program prowadzą dwaj uznani dziennikarze: Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski. Tytuł to nawiązanie do popularnego onegdaj hasła w polskiej polityce o skrócie TKM. W programie mającego formę rozmowy pojawiają się goście z różnych dziedzin życia: polityki, kultury, a także bohaterowie codziennych spraw i wydarzeń. Całość okraszona jest materiałami filmowymi i krótkimi wiadomościami wprowadzającymi widzów w problem, który będzie poruszany w danym odcinku.

Od 4 listopada 2006 roku do 25 stycznia 2008 roku Tomasz Sekielski prowadził w TVN24 swój autorski program - był gospodarzem weekendowych wydań magazynu "24 godziny", jednak z czasem zrezygnował z tego zajęcia w pełni poświęcając się programowi "Teraz My!". W 2005 roku Sekielski otrzymał nagrodę dla najlepszego sprawozdawcy parlamentarnego w kategorii telewizja w konkursie Stowarzyszenia Parlamentarzystów Polskich.

Razem z Andrzejem Morozowskim otrzymał wiele wyróżnień i nagród. 26 września 2006 przedstawili materiał nagrany za pomocą ukrytej kamery ukazujący polityczne negocjacje dotyczących stanowisk rządowych co wywołało tzw. "aferę taśmową". 18 grudnia 2006 otrzymali za ten wyczyn tytuł dziennikarza roku Grand Press 2006. Obydwaj byli nominowani do nagrody Telekamer 2007 i 2008. W 2007 roku przypadły im Studenckie Nagrody Dziennikarskie MediaTory, w kategorii NawigaTOR.

Sekielski chętnie literaturę faktu, interesuje się komputerami i nowymi technologiami oraz jest kinomanem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddkq9lt
ddkq9lt
ddkq9lt
ddkq9lt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj