Trwa ładowanie...
d344dhd

Salem

Najnowsze informacje
3.9
(20 głosów)
Oceń:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

''Salem'' to amerykański serial telewizyjny łączący horror z dramatem i thrillerem. Jest to pierwszy serial zamówiony przez stację WGN America. ''Salem'' swoją premierę miał 20 kwietnia 2014 roku, natomiast ostatni odcinek został wyemitowany 25 stycznia 2017 roku – po 3 sezonach produkcja została wstrzymana. W Polsce serial ''Salem'' można było obejrzeć na kanale Fox.

Salem – opis fabuły, bohaterowie

Fabuła serialu ''Salem'' skupia się wokół Mary Sibley (Janet Montgomery), która w bardzo krótkim czasie opanowała tytułowe miasteczko. Kobieta jest bardzo silną czarownicą i pod swoją kontrolą ma także inne równie niebezpieczne wiedźmy. Ich obecność w siedemnastowiecznym miasteczku doprowadza do histerii wśród purytanów. Planem Mary i jej ''sióstr'' jest wywołanie diabła.

Akcja ''Salem'' rozpoczyna się od powrotu Johna Aldena (Shane West), który 7 lat wcześniej wyruszył na wojnę z Indianami. W czasie jego nieobecności w spokojnym dotychczas miasteczku dochodzi do wielu niewyjaśnionych sytuacji. Jedyną osobą ''panującą'' w Salem jest George Sibley (Michael Mulheren), będący maniakiem religijnym. Za jego sprawą wydawane są surowe wyroki na wszystkie złe w jego mniemaniu osoby.

Wyjazd Johna spowodował prawdziwą rozpacz u Mary, która szalenie kochała mężczyznę. Gdy Alden powraca, dowiaduje się, że jego dawna ukochana wyszła za mąż za znienawidzonego George'a. Jakby tego było mało, Mary zawarła prawdziwy pakt z diabłem i została czarownicą.

W ''Salem'' John Alden nie może uwierzyć w zmiany, które zaszły w zaledwie 7 lat. Jego uczucia do Mary odżywają na nowo, ale nie może pogodzić się z jej przemianą. Wojna rozpoczęta przez czarownicę zbiera żniwo wśród innych mieszkańców Salem. Do tej pory to stary Sibley był najokrutniejszym członkiem społeczności, lecz jego miejsce zajęła jeszcze bardziej rozjuszona żona.

Po pewnym czasie George Sibley z powodu choroby nie jest w stanie kontynuować swojej religijnej drogi. W ''Salem'' pojawia się kolejna postać Cotton Mather (Seth Gabel), który chętnie przejmuje rolę Sibleya. Nowy duchowy przywódca jest młody, konsekwentny i zaczyna zaprowadzać porządek w miasteczku. Głównym celem Mathera jest wytropienie wszystkich wiedźm oraz czarowników, a następnie zamierza ich wszystkich spalić na stosie.

Dalszy rozwój wypadków w ''Salem'' dotyczy Johna Aldena oraz jego działań. Przede wszystkim próbuje pojąć wszystko poprzez zdrowy rozsądek. Początkowo stara się wszystko ogarnąć umysłem i na spokojnie podejść do nowej sytuacji. Jednak wkrótce przekonuje się, że w Salem nic nie jest takie, jakie się wydaje.

Serial ''Salem'' opowiada o polowaniu na czarownice rozpoczęte kilka wieków temu. Jednak twórcy, łącząc elementy historyczne oraz fantastyczne, w rzeczywistości stworzyli własną interpretację tamtych wydarzeń. W serialu to wiedźmy polują na mieszkańców Salem, a ich pragnieniem pozostaje stworzenie własnego miejsca na ziemi.

Salem – obsada

W rolach głównych występują:

 • Janet Montgomery jako Mary Sibley;
 • Shane West jako John Alden;
 • Seth Gabel jako Cotton Mather;
 • Tamzin Merchant jako Anne Hale;
 • Ashley Madekwe jako Titubas;
 • Elise Eberle jako Mercy Lewis;
 • Iddo Goldberg jako Isaac Walton;
 • Xander Berkeley jako sędzia Hale;
 • Joe Doyle jako baron Sebastian von Marburg.

W pozostałych rolach występują:

 • Stephen Lang jako Increase Mather;
 • Michael Mulheren jako George Sibley;
 • Azure Parsons jako Gloriana;
 • Lucy Lawless jako hrabina Palatine Ingrid von Marburg;
 • Stuart Townsend jako Samuel Wainwright.

Salem – ciekawostki

 • na początku serialu w czołówce pojawia się piosenka "Cupid Carries a Gun" Marilyna Mansona;
 • serial został zainspirowany tragicznymi wydarzeniami związanymi z masowymi egzekucjami kobiet w XVII wieku w Salem;
 • niemal wszystkie zdjęcia do serialu zostały wykonane wewnątrz siedemnastowiecznej replice miasteczka Salem, które znajduje się DeSoto Parish w Luizjanie.
Salem
Tytuł oryginalny

Salem

Gatunek

dramat, sci-fi, serial, thriller

Kraj produkcji

USA

Data premiery

20.04.2014

Czas trwania odcinka

60 min.

Liczba sezonów

3

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d344dhd
d344dhd
d344dhd