Trwa ładowanie...
d2rcobx

Rynkowski Ryszard

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Filmografia:
d2rcobx

Ryszard Rynkowski to żywa legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Artysta, który swoją karierę zaczynał w latach 70. nieustannie znajduje się w gronie najbardziej popularnych polskich artystów. Jego charakterystycznego głosu nie można pomylić, a przeboje Rynkowskiego takie jak "Jedzie pociąg z daleka" czy "Dziewczyny lubią brąz" potrafi zanucić niemal każdy. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany piosenkarz od niedawna występuje w telewizji. Wokalista podjął się roli trenera rozśpiewanych uczestników w programie "Bitwa na głosy".

Ryszard Rynkowski, piosenkarz,kompozytor i pianista. Urodził się w Elblągu, gdzie rozpoczął muzyczną edukację i rozwijał swoje pasje. Wczesne lata szkolne Rynkowski spędził w Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia, w klasie fortepianu. Choć w okresie licealnym, kształcił się w liceum ogólnokształcącym, udzielał się artystycznie. Był m.in. liderem kabaretu "Tak to bywa",który w 1968 roku zajął drugie miejsce w regionalnym konkursie szkolnych formacji kabaretowych.

Dalsze muzyczne wykształcenie Rynkowski zdobywał w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, na Wydziale Wychowania Muzycznego. W czasie studiów, piosenkarz wystąpił z formacją EL podczas piątej edycji Festiwalu Piosenki Studenckiej w Olsztynie, która zwyciężyła w konkursie.

W 1973 roku artysta zamieszkał w Warszawie i rozpoczął współpracę z Operetką Warszawską i Teatrem na Targówku, dla którego tworzył swoje pierwsze kompozycje.

Pod koniec lat 70. Rynkowski przez krótki czas występował jako pianista w zespole "Gramine", a później związał się z formacją "Victoria Singers", w której zajął się śpiewaniem. To właśnie ze składu tej grupy powstał zespół "VOX", z którym Rynkowski odniósł swoje pierwsze sukcesy, m.in. na festiwalu w Opolu czy w Bratysławie.

Od drugiej połowy lat 80. artysta rozpoczyna karierę solową, która rozwija się w błyskawicznym tempie. Rynkowski wydaje przebój za przebojem m.in. "Wypijmy za błędy", "Szczęśliwej drogi już czas", "Intymnie". Niemal każda z jedenastu solowych płyt muzyka zyskała status platynowej, a jego twórczość została wielokrotnie doceniona. W 2001 roku artysta otrzymał nagrodę Grand Prix za całokształt twórczości na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W 2012 roku Rynkowski został kapitanem drużyny w programie "Bitwa na głosy". Wraz z szesnastoma uczestnikami programu artysta walczy o główną nagrodę, jaką są pieniądze na rzecz rodzinnego miasta artysty i jego zespołu.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rcobx
d2rcobx
d2rcobx
d2rcobx