Trwa ładowanie...
d42tba0

Rozmowy w toku

Najnowsze informacje
5.0
(3 głosy)
Oceń:

"Rozmowy w toku" to polski talk show, emitowany przez telewizję TVN, prowadzony przez dziennikarkę, Ewę Drzyzgę. Format programu "Rozmowy w toku" opiera się głównie na gościach zapraszanych do studia. W każdym odcinku poruszany jest inny temat, często kontrowersyjny. Zaproszeni goście wypowiadają swoje stanowiska na dany temat. Program "Rozmowy w toku" porusza najróżniejsze tematy: od eksperymentalnych metod leczenia po magię czy emancypację kobiet. Często tematy są bardzo kontrowersyjne.

"Rozmowy w toku" wystartowały w 2000 roku, jednak niewiele osób pamięta, że niezastąpiona w roli prowadzącej Ewa Drzyzga nie od początku historii programu była jego gospodynią. Początkowo tę rolę pełniły Małgorzata Bakalarska, a potem Anna Maruszeczko. Stacja jednak szybko podjęła decyzję o kolejnych zmianach. Wraz z nadejściem do programu Ewy Drzyzgi, jego oglądalność automatycznie podskoczyła.

Twórcy programu starają się tak dobierać gości, by reprezentowali różne stanowiska i weszli ze sobą w dyskusję, często bardzo gorącą. W rozmowie zazwyczaj bierze udział także widownia zgromadzona w studiu, komentując postawy i poglądy gości. Na sali znajduje się ponadto psycholog bądź ekspert w danym temacie, którego prowadząca często pyta o opinię.

Głośna była sprawa monitoringu "Rozmów w toku" przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, która została ujawniona przez "Nasz Dziennik". Gazeta ujawniła, że program autorski Ewy Drzyzgi od dłuższego czasu budził poważne wątpliwości wśród członków Rady, która wystosowała pismo do ówczesnego prezesa zarządu TVN, Piotra Waltera, tuż po emisji odcinka z udziałem osób skazanych ze pedofilię. Zajęcie się sprawą tematyki programu zadeklarowała również Rada Etyki Mediów. Ostatecznie nie została wyegzekwowana żadna kara. To nie jedyny odcinek "Rozmów w toku", który wzbudził kontrowersje. Poruszenie wywołał też program o aborcji.

W 2011 roku przewodniczący KRRiT nałożył karę na TVN za złamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie ochrony małoletnich. Konkretnie chodziło o program, w którym oburzenie wywołały intymne zwierzenia kobiet.

We wrześniu 2010 program obchodził swoje 10-lecie. Z tej okazji współpracownicy Ewy Drzyzgi podarowali jej wymarzonego konia. Przez te dziesięć lat w ponad 1800 odcinkach wystąpiło ponad 15 000 gości! Specjalnie na 10-lecie programu zmieniono nieco jego formułę: do studia zostali zaproszeni goście, którzy zapadli widzom najmocniej w pamięci. W 2011 roku Ewa Drzyzga postanowiła zrealizować cykl reportaży z Kambodży, w których zajęła się m.in. tematyką prostytucji nieletnich.

W jesiennej odsłonie programu nie zabrakło także historii kobiet z całego świata (Mende Nazer - aktywistki broniącej praw człowieka i autorki książki "Niewolnica", w której opisała, jak została porwana w wieku 12 lat z wioski, w której mieszkała).

Od września 2011 roku "Rozmowy w toku" są emitowanie wraz audiodeskrypcją, czyli dodatkowym omówieniem dla osób niewidomych.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42tba0
d42tba0
d42tba0