Trwa ładowanie...
d16uamk

Rozbitkowie

Najnowsze informacje
4.6
(126 głosów)
Oceń:

Serial „Rozbitkowie” (tytuł oryginalny: „Peter Benchley's Amazon”) opowiada o katastrofie lotniczej w Amazonii, na terenie tropikalnego lasu deszczowego. "Rozbitkowie" to serial produkcji kanadyjsko-niemieckiej z 1999 roku, który został wyprodukowany przez wytwórnię Alliance-Atlantis. Składa się z dwudziestu dwóch odcinków. W Polsce mieliśmy okazję zobaczyć ten serial na Polsacie oraz TV4.

Historia rozpoczyna się od wspominanej katastrofy lotniczej. Samolot linii Trans Rio Air, lecący z Nowego Jorku do Rio de Janeiro, nagle wleciał w strefę burzową. Na dodatek w ładowni wybuchł pożar. Piloci zostali zmuszeni do awaryjnego lądowania. Jednak gdzie wylądować, skoro wszędzie widać tylko zieloną warstwę lasu tropikalnego? Piloci nie mieli niestety wyjścia. Maszyna spadła na ziemię i pękła na dwie części. Część dziobowa całkowicie spłonęła, a część ogonowa spadła w przepaść. Szybko okazało się, że ta tylna część okazała się szczęśliwa. Przeżyło sześć osób.

Dr. Alex Kennedy (C. Thomas Howell) - lekarz medycyny, który za nic w świecie nie interesuje się dobrem innych ludzi. Jest potwornie egoistyczny i chamski. Okazuje się jednak, że te cechy charakteru są niezwykle przydatne jeśli chodzi o przeżycie w ekstremalnych warunkach. Karen Oldham (Carol Alt) - stewardesa z samolotu, który uległ katastrofie. Myślała, że przeżyła już wszystko, aż tu nagle znalazła się w samym centrum lasu równikowego. Zakochuje się w Talbocie. W ostatnim odcinku wszystko zależy właśnie od niej – czy uda jej się dotrzeć do cywilizacji?

Jimmy Stack (Chris Martin) - Mechanik samochodowy, który wygrał w teleturnieju bilet lotniczy do Rio de Janeiro. To miała być dla niego podróż marzeń. Okazała się walką o przetrwanie. Jimmy'ego często ratuje z opresji specyficzne poczucie humoru. Pia Claire (Fabiana Udenio) - to śpiewaczka operowa, wielka dama, która nie może sobie wyobrazić życia bez kosmetyków, telewizora, wygodnej kanapy. Początkowo bohaterka irytuje swoim zachowaniem pozostałych rozbitków. Jest wiecznie niezadowolona. Po pewnym czasie diametralnie się zmienia. Postanawia na zawsze pozostać w osadzie Wybranych.

Andrew Talbott (Rob Stewart) - nauczyciel biologii, u którego wykryto białaczkę. Wyprawa do Rio de Janeiro miała być dla niego ostatnią podróżą w życiu. Był przygotowany na najgorsze. Nie przewidział, że będzie musiał żyć w Amazonii, gdzie na pewno nie znajdzie zastrzyków. Czy jednak magiczna dżungla nie jest wystarczającym lekarstwem? Will Bauer (Tyler Hynes) - piętnastolatek, który leciał do Rio, do swoich rodziców. Pragnie jak najszybciej wydostać się z dżungli i wrócić do mamy i taty. Po pewnym czasie zadomawia się jednak w Amazonii. Wódz Indian ogłasza go swoim synem, a Wybrani Zbawicielem. Chłopak swój burzliwy okres dojrzewania spędzi w ekstremalnych warunkach.

Rozbitkowie
Tytuł oryginalny

Peter Benchley's Amazon

Gatunek

przygodowy, dramat, serial

Kraj produkcji

Kanada

Obsada

Tyler Hynes (Will Bauer)

Chris Martin (Jimmy Stack)

Rob Stewart (Andrew Talbott)

Carol Alt (Karen Oldham)

Fabiana Udenio (Pia Claire)

C. Thomas Howell (Dr. Alex Kennedy)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16uamk
d16uamk
d16uamk