Trwa ładowanie...
d154sdc

Rodzna Kennedych

Najnowsze informacje
5.0
(23 głosy)
Oceń:

"The Kennedys" to miniserial o słynnej amerykańskiej rodzinie Kennedych. Serial opowiada o jednym z ważniejszych momentów amerykańskiej historii. Serial miał swoja premierę w USA 3 kwietnia 2011 roku na kanale ReelzChannel. Produkcja składa się z ośmiu odcinków.

Od początku z serialem były spore problemy. History Channel, pierwotny producent serialu, zdecydował się nie emitować serialu, bojąc się o dokładność historyczną. Jednak dzięki świetnej realizacji i dobrej obsadzie serial znalazł swój dom w stacji ReelzChannel. Problem z emisją to nie jedyna przeszkoda jaką napotkali realizatorzy produkcji. Firmy z powodu kontrowersji bały się umieszczać reklam w specjalnych blokach. Stacja odpierała zarzuty, twierdząc, że serial jest naprawdę dobrze zrealizowany i pokazuje prawdę historyczną.

W rolach Johna i Jacqueline Kennedy wystąpili Greg Kinnear i Katie Holmes. Barry Pepper gra brata prezydenta, Bobby'ego. Tom Wilkinson wciela się w ich ojca, Josepha. Dwugodzinny pilot serialu rozgrywa się 8 listopada 1960 roku, kiedy w Stanach Zjednoczonych odbyły się wybory prezydenckie, czyli w przełomowym dniu w życiu Johna Kennedy'ego. Miniserial skupia się przede wszystkim na postaci prezydenta, a szczególnie na jego bogatym życiu osobistym.

Realizacja serialu jest doskonała – bardzo dobrze odwzorowano klimat epoki – zarówno pod względem scenografii jak i kostiumów. Nic w tym dziwnego, serial był bardzo drogi - koszt jego produkcji wyniósł 25 milionów dolarów.

Reżyserem serialu "The Kennedys" jest twórca „24 godzin”, Jon Cassar. Lista producentów obejmuje następujące nazwiska: Michael Prupas, Joel Surnow, Jonathan Koch, Steve Michaels, Jon Cassar i Jamie Paul Rock.

Rodzna Kennedych
Tytuł oryginalny

Kennedys, The

Gatunek

dramat, historyczny, serial

Kraj produkcji

USA

Obsada

Philip Craig (Dr Prescott)

Charlotte Sullivan (Marilyn Monroe)

Chris Diamantopoulos (Frank Sinatra)

Serge Houde (Sam Giancana)

Nigel Bennett (Henderson)

Rothaford Gray (Agent Abraham Bolden)

Shauna MacDonald (Janet Auchincloss)

Tom Wilkinson (Joe Kennedy Senior)

Enrico Colantoni (J. Edgar Hoover)

Greg Kinnear (John F. Kennedy)

Barry Pepper (Bobby Kennedy)

Katie Holmes (Jackie Kennedy)

Kristin Booth (Ethel Kennedy)

Peter MacNeill (Gubernator Ross Barnett)

Diana Hardcastle (Rose Kennedy)

Eugene Lipinski (Nikita Chruszczow)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d154sdc
d154sdc
d154sdc