Trwa ładowanie...
d19bh2v

Rodzina Duque

Najnowsze informacje
4.7
(50 głosów)
Oceń:

„Rodzina Duque” (ang. Cane) to amerykański serial obyczajowy nadawany przez stację CBS od 25 września do 18 grudnia 2007 roku. W Polsce premiera serialu odbyła się 25 czerwca 2008 roku na kanale Polsat. Serial ten był również emitowany na kanalach Hallmark Channel i Universal Channel. Produkcja składa się z jednej serii i trzynastu odcinków.

Rodzina Duque przybyła do Ameryki przed laty z Kuby – z pustymi rękami. Ale dzięki ciężkiej pracy i determinacji, plantacja trzciny cukrowej i wytwórnia rumu założone od zera na południu Florydy przyniosły im fortunę. Teraz nad imperium Duque gromadzą się chmury. Ich spektakularne sukcesy w biznesie budzą zazdrość i rywale nie zawahają się przez żadnym krokiem, by przejąć ich sferę wpływów.

W sytuacji, gdy jego dni z powodu śmiertelnej choroby są policzone, nestor rodu - Pancho (Hector Elizondo) przekazuje pełnię władzy adoptowanemu synowi, bo gdy jego zabraknie tylko Alex Vega (w tej roli Jimmy Smits) gwarantuje, że ochroni rodzinę w ciężkich czasach. Świadomie pomija przy tym prawowitych spadkobierców, co szczególnie rani dumę jego najstarszego (biologicznego) syna i zarazem najbardziej impulsywnego z rodzeństwa, Franka (Nestor Carbonel).

Podczas gdy jego młodszy syn, Henry (Eddie Matos) – właściciel nocnego klubu i córka Isabel (Paola Turbay) starają się pozostawać na uboczu tego konfliktu. Szczególnie dla niej to trudne, bo Isabel jest od siedemnastu lat szczęśliwą żoną Alexa i matką trójki jego dzieci: Jaime, Katie i Artie’go. Także ich matka, Amalia (Rita Moreno) dba o to, by wszyscy spotykali się przy rodzinnym stole w atmosferze wzajemnej życzliwości i szacunku, ale nawet ona nie może zapobiec temu, co wydaje się nieuchronne.

Czy Frank stracił zaufanie ojca, bo ma romans z córką jego największego wroga, Samuelsa (Ken Howard) – Ellis (Polly Walker, „Rzym”)? Czy może raczej Alex jest najlepszym wyborem, bo nie zawaha się, gdy trzeba zabić, by chronić tych, których kocha? Władza ma swoją cenę i tym razem, walcząc o nią, brat zwróci się przeciwko bratu. Tak rozpoczyna się ten epicki dramat; wciągająca opowieść o rywalizacji i żądzy, nienawiści i lojalności, dosłownie skąpana w słońcu i wypełniona mocnymi kubańskimi rytmami, z doskonałą obsadą.

Rodzina Duque
Tytuł oryginalny

Cane

Gatunek

obyczajowy, sensacyjny, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

44 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Anya Monzikova

Stewart Skelton (mężczyzna)

Alona Tal (Rebecca King)

Michael Trevino (Jaime Vega)

Samuel 'Sam' Carman (Artie Vega)

Lina Esco (Katie Vega)

Eddie Matos (Henry Duque)

Paola Turbay (Isabel Vega)

Nestor Carbonell (Frank Duque)

Hector Elizondo (Pancho Duque)

Rita Moreno (Amalia Duque)

Jimmy Smits (Alex Vega)

Polly Walker (Ellis Samuels)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19bh2v
d19bh2v
d19bh2v