Trwa ładowanie...
d304pf6

Rodzina Borgiów (US)

Najnowsze informacje
4.7
(199 głosów)
Oceń:

"Rodzina Borgiów" to pełna namiętności opowieść o najpotężniejszym rodzie renesansowego Rzymu, który zapisał się w historii zamiłowaniem do władzy, skrytobójstwa i intryg.

Wywodzący się z Hiszpanii kardynał Rodrigo Borgia to jedna z najpotężniejszych osób na Półwyspie Apenińskim pod koniec XV wieku. Wytrawny polityk, dyplomata i intrygant jest jednocześnie namiętnym kochankiem i ojcem gromadki nieślubnych dzieci. Gdy w 1492 roku zostaje papieżem, przyjmuje imię Aleksander VI. Ma jeden cel – uczynić swoje dzieci najbardziej wpływowymi ludźmi Rzymu. Serial koncentruje się na postaciach syna Borgii - Cesare, zdolnego polityka, pierwowzoru Księcia ze znanej rozprawy Machiavellego, oraz jego pięknej córki, Lukrecji, która staje się narzędziem powiększania wpływów rodziny.

"Rodzina Borgiów" to widowiskowy serial, którego reżyserem jest jeden z najwybitniejszych irlandzkich reżyserów i scenarzystów, laureat Oscara i berlińskiego Srebrnego Niedźwiedzia - Neil Jordan (Gra pozorów, Wywiad z wampirem, Michael Collins, Chłopak rzeźnika, Śniadanie na Plutonie). W głównej roli, przebiegłego kardynała Borgii, późniejszego papieża Aleksandra VI, występuje Jeremy Irons, brytyjski aktor nagrodzony Oscarem za rolę w filmie Druga prawda (także: Kochanica Francuza, Nierozłączni, Misja, Skaza).

W role dzieci kardynała wcielili się François Arnaud (Mistyfikacja, Zabiłem moją matkę) oraz Holly Grainger (Dom na wrzosowisku, Jane Eyre). W serialu wystąpili także Joanne Whalley (Zabić księdza, Willow, Scarlett) oraz Derek Jakobi, odtwórca wybitnych ról historycznych w serialach Ja, Klaudiusz i Kroniki braciszka Cadfeala (także: Gladiator, Jak zostać królem). Serial wyprodukowała telewizja Showtime.

Akcja serialu "Rodzina Borgiów" rozpoczyna się w przełomowym momencie dla cywilizacji Zachodu – panuje złoty wiek renesansu. Lada dzień zostanie odkryty Nowy Świat. Członkowie rodziny Borgiów, której największy triumf przypada na lata życia Leonarda da Vinci, Michała Anioła i Medyceuszy, są kontrowersyjni i potępiani - nie tyle za czyny niewyobrażalne w tamtych czasach, co za fakt, że przewyższali w tej dziedzinie wszystkich swoich wrogów.

Rodzina Borgiów (US)
Tytuł oryginalny

Borgias, The (US)

Gatunek

dramat, historyczny, serial

Kraj produkcji

Irlandia

Reżyser
Muzyka
Operator
Obsada

Lucy Boynton (siostra Lucia)

Lotte Verbeek (Giulia Farnese)

Calm Feore (Giuliano Della Rovere)

David Oakes (Juan Borgia)

Holliday Grainger (Lukrecja Borgia)

Francois Arnaud (Cezar Borgia)

Aidan Alexander (Jofre Borgia)

Sean Harris (Micheletto)

Joanne Whalley (Vanozza dei Catanei)

Emmanuelle Chriqui (Sancia)

Colm Feore (Giuliano Della Rovere)

Jeremy Irons (Rodrigo Borgia)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d304pf6
d304pf6
d304pf6