Trwa ładowanie...
d2viapt

Regina

Najnowsze informacje
5.0
(306 głosów)
Oceń:

"Regina" - historia serialu

“Regina” to polski serial telewizyjny, który emitowany był od 2 października 2007 roku do 29 kwietnia 2008 roku na antenie TV4.

"Regina" - fabuła serialu

Po ośmiu latach pobytu w więzieniu do rodzinnego domu wraca tytułowa Regina, 33–letnia kobieta, która została skazana za zamordowanie swojej siostry, Klary. Gdy była w więzieniu, nie kontaktowała się ze swoją rodziną, bowiem oskarżała ich o to, że przyczynili się do skazania jej w oparciu o poszlaki, a nie twarde dowody w sprawie.

Pomimo czasu spędzonego w więzieniu, tytułowa Regina nadal utrzymuje, że jest niewinna. Odmienne zdanie na ten temat mają jej ojciec - Aleksander Popiel oraz matka, Irena, która jako jedyna, próbuje jednak córce wybaczyć. Rodzice Reginy obecnie mieszkają ze swoją najstarszą córką Anną i jej mężem Markiem oraz synem Dawidem i wnuczką Luizą, która była przed laty niemym świadkiem morderstwa Klary, przeżyła straszliwą traumę, a jej skutkiem była niemal całkowita utrata wzroku.

Po powrocie Reginy z więzienia w domu rodziny zaczyna się prawdziwe piekło. Ojciec niemal siłą chce usunąć ją z domu, ona pragnie się zemścić za doznane krzywdy. Jest to prawdziwy dramat namiętności, nieskrywanych emocji, wzajemnych oskarżeń, a jednocześnie rozliczania bolesnej i mrocznej przeszłości rodzinnej.

W tym samym czasie Regina dzięki znajomej z więziennej celi, Sarze, poznaje tajemniczego Wiktora Borutę, co wkrótce jeszcze bardziej skomplikuje jej sytuację.

“Regina” - obsada aktorska

W rolę tytułowej Reginy Popiel wcieliła się Dominika Ostałowska. Jako jej matka wystąpiła Halina Łabonarska, jako ojciec Olgierd Łukaszewicz. W serialu mogliśmy również zobaczyć Kingę Preis, Małgorzatę Sochę, Andrzeja Żarneckiego i wielu innych polskich aktorów i aktorek.

Regina
Tytuł oryginalny

Regina

Gatunek

horror, mystery, obyczajowy, serial, thriller

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2viapt
d2viapt
d2viapt