Trwa ładowanie...
d2fli8v

Racewicz Joanna

Najnowsze informacje
2.2
(6 głosów)
Oceń:
d2fli8v
PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

Polska dziennikarka telewizyjna. Znana z miłego usposobienia i bardzo spokojnej osobowości.

Urodziła się w 1973 roku w Zamościu. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu. im. Jana Zamojskiego i początkowo współpracowała z lokalnymi mediami w swym rodzinnym mieście, pisując artykuły do "Kroniki Tygodnia" oraz przygotowując reportaże dla zamojskiego oddziału RMF FM.

Niebawem trafiła do Warszawy, gdzie była stażystką w redakcji Teleexpressu. Od 1999 roku pracowała na stanowisku prezenterskim w programie informacyjnym Dwójki "Panorama".

Jednocześnie przygotowywała materiały reporterskie do głównych wydań programu. W 2004 została nominowana do nagrody Telekamery magazynu "Tele Tydzień".

We wrześniu 2004 wyszła za mąż - pozostając jednak przy nazwisku panieńskim. W tym samym roku udzieliła wywiadu, który zachwiał jej telewizyjną karierą. Rozmowę z pismem "Gala" "pod lupę" wzięła Komisji Etyki TVP, stwierdzając że publikacja "została opatrzona informacjami o charakterze reklamowym" (chodziło o sponsorowaną aranżację strojów i wnętrz), naruszając tym samym punkt 13 oraz 14 "Zasad etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej".

Racewicz z Telewizją Polską pożegnała się w 2006 roku. Od 17 marca 2007 jest dziennikarką TVN. W porannym programie "Dzień Dobry TVN" odpowiada za cykl "Dom otwarty".

Od 6 września widzowie mogli ją oglądać w programie "Sekrety Mądrej Niani", emitowanym na kanale TVN Style. Program prowadzi razem z Aleksandrą Wielgus - profesjonalistką w dziedzinie wychowania, która od lat z powodzeniem prowadzi przedszkole w Warszawie. W każdym odcinku Mama stawiała pytania Niani, konkretnie siedem pytań, na które ta odpowiadała w programie.

Od stycznia 2011 ponownie w TVP jako prezenterka "Panoramy".

W maju 2008 roku urodziła syna Igora. Jej mąż, porucznik Paweł Janeczek, pełniący funkcję oficera BOR przy Prezydencie RP, zginął w katastrofie lotniczej w Smoleńsku 10 kwietnia 2010

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fli8v
d2fli8v
d2fli8v