Trwa ładowanie...
d3i2oko

Quantico

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

''Quantico'' to amerykański serial telewizyjny z elementami dramatu oraz thrillera. Premiera pierwszego odcinka miała miejsce 27 września 2015 roku na kanale ABC. W Polsce ''Quantico'' był emitowany od października 2015 roku na Canal+ Seriale. W maju 2018 roku serial został zakończony po wypuszczeniu 3 sezonów.

Quantico – opis fabuły, bohaterowie

Fabuła ''Quantico'' dotyczy grupy rekrutów FBI – ich życie zostało wcześniej bardzo dobrze zbadane. Wszyscy uczestnicy przechodzą ciężki trening w bazie FBI Quantico. Jednak wkrótce wychodzi na jaw, że pośród rekrutów znajduje się osoba planująca atak terrorystyczny. Chcąc zapobiec możliwemu zamachowi, Alex Parrish (Priyanka Chopra) na zlecenie FBI wkroczy do tajnej bazy agencji, aby odbyć szkolenie.

Od początku ''Quantico'' wydaje się bardzo zagmatwane oraz zaskakujące. Nieznana bliżej osoba zaplanowała zamach terrorystyczny na jednym z największych dworców kolejowych w Nowym Jorku. Całą winę zrzucono na agentkę Parrish, która nie potrafi udowodnić swojej niewinności. Ze względu na wciąż grożące niebezpieczeństwo, FBI daje szansę Alex. W ''Quantico'' główna bohaterka ma za zadanie nie tylko oczyścić się z zarzutów, ale także wskazać osobę odpowiedzialną za atak.

Alex Parrish musi walczyć z przeciwnościami losu, ponieważ niewiele osób wierzy w jej niewinność. W ''Quantico'' początkowo wszystko wydaje się jasne: niesłusznie oskarżona agentka musi jak najszybciej schwytać prawdziwego terrorystę. Oczywiście wszystko się komplikuje, gdy wybucha kolejna bomba.

W ''Quantico'' Parrish z dnia na dzień musiała zmierzyć się z ostracyzmem. Niedługo później okazuje się, że jest szantażowana prawdopodobnie przez zamachowca. Kobieta nie ma zbyt dużo czasu, wciąż giną ludzie, powstaje coraz więcej teorii spiskowych. Człowiek odpowiedzialny za te ataki skutecznie manipuluje wszystkimi wokół.

Intryga ukuta w ''Quantico'' jest motorem napędowym serialu. Z każdym odcinkiem prawda związana z wybuchami i innymi aktami terrorystycznymi zbliża się do rozwiązania. Agentka Alex Parrish jako osoba bezkompromisowa oraz zdeterminowana niemal samodzielnie dochodzi do źródła terroru. ''Quantico'' to serial, gdzie dzieje się bardzo wiele, a każde wydarzenie jest na późniejszym etapie rozpracowywane.

Quantico – obsada

W rolach głównych występują:

 • Priyanka Chopra jako Alex Parrish – obiecujące agentka FBI, która w wyniku splotu nieszczęśliwych okoliczności zostaje oskarżona o przeprowadzenie zamachu na Grand Central;
 • Josh Hopkins jako Liam O'Connor – doświadczony agent FBI; zdegradowany do roli nauczyciela w bazie agencji w Quantico;
 • Jake McLaughlin jak Ryan Booth – tajny agent FBI; ma za zadanie śledzić Alex;
 • Aunjanue Ellis jako Miranda Shaw – była asystentka dyrektora Akademii FBI;
 • Graham Rogers jak Caleb Haas – były agent FBI;
 • Yasmine Al Massri jako Nimah i Raina Amin – bliźniaczki rekrutowane przez Mirandę do FBI;
 • Johanna Braddy jako Shelby Wyatt – najlepsza przyjaciółka Alex i agentka FBI.

W pozostałych rolach:

 • Tate Ellington jako Simon Asher – kolega Alex z agencji;
 • Anabelle Acosta jako Natalie Vasquez – praktykantka FBI; rywalka Alex;
 • Russell Tovey jako Harry Doyle – były agent MI6 i jeden z rekrutów CIA;
 • Pearl Thusi jako Dayana Mampasi – adwokat;
 • Blair Underwood jako Owen Hall – były instruktor CIA, obecny zastępca dyrektora FBI;
 • Marlee Matlin jako Jocelyn Turner – była agentka FBI, tajna ekspertka;
 • Alan Powell jako Mike McQuigg – biegły FBI.
Quantico
Tytuł oryginalny

Quantico

Gatunek

Dramat, thriller

Kraj produkcji

USA

Data premiery

27.09.2015

Czas trwania odcinka

45 min.

Liczba sezonów

3

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i2oko
d3i2oko
d3i2oko