Trwa ładowanie...
d1bsx08

Punkt krytyczny

Najnowsze informacje
4.0
(404 głosy)
Oceń:

„Punkt krytyczny” (Flashpoint) to kanadyjski serial telewizyjny nadawany przez stację CBS od 11 lipca 2008 r. W Polsce nadawany w nScreen oraz przez stację Hallmark od 16 marca 2009 roku. Produkcja składa się z trzech serii.

Serial opowiada o pracy kanadyjskiej jednostki szybkiego reagowania - Strategic Response Unit (SRU). Doskonale wyszkoleni i uzbrojeni członkowie SRU wkraczają do akcji w ekstremalnych sytuacjach - odbijają zakładników, walczą z terrorystami i przestępczością zorganizowaną. W pierwszym odcinku jednostka zostaje wezwana, gdy psychicznie chory mężczyzna zabija żonę i przetrzymuje inną kobietę jako zakładniczkę.

W każdym epizodzie przedstawiona jest policyjna akcja z wykorzystaniem najnowszych technologii. Często jednak sam sprzęt jest niewystarczający, szczególnie wtedy gdy z pozoru sprawcy przestępstwa sami są jego ofiarami.

Zdeterminowani i całkowicie oddani swojej pracy bohaterowie „Punktu krytycznego” pracują w permanentnym stresie. Ich życie jest zawsze zagrożone, a działania niezwykle ryzykowne. Taka jest natura pracy w Oddziale Szybkiego Reagowania, czyli elitarnym i wyjątkowym zespole policjantów. Do ich zadań należą: ratowanie zakładników, rozbijanie gangów, rozbrajanie bomb, negocjowanie z przestępcami i samobójcami. Główni bohaterowie to Ed (Hugh Dillon) i Parker (Enrico Colantoni), dwaj mężczyźni, którzy idealnie się uzupełniają. Ed bryluje w kwestiach strategicznych, natomiast Parker jest doskonałym psychologiem. Ich naczelna zasada to: Spodziewaj się najlepszego, przygotuj się na najgorsze.

Obsada serialu „Punkt krytyczny” przedstawia się następująco: Sergio Di Zio (Mike 'Spike' Scarlatti), Enrico Colantoni (Sgt. Gregory Parker), Hugh Dillon (Ed Lane), Amy Jo Johnson (Jules Callaghan), David Paetkau (Sam Braddock), Michael Cram (Kevin Wordsworth), Colm Feore (David Graham), Pascale Hutton (Kira), Mark Taylor (Lewis Young), Wendy Crewson (Catherine Graham), Ruth Marshall (Dr. Amanda Luria), Conrad Pla (Rafael Castillo), Michael Mando (Filippe), Paula Rivera (Claudia Andres), Paulina B. Abarca (Alandra Andres).

Serial reżyserują: David Frazee, Stephen Surjik, Holly Dale i Erik Canuel. Zdjęcia kręcono w Toronto w Kanadzie.

Punkt krytyczny
Tytuł oryginalny

Flashpoint (serial)

Gatunek

sensacyjny, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

40 min.

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bsx08
d1bsx08
d1bsx08