Trwa ładowanie...
d302dx0

Prokurator

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

"Prokurator" to serial kryminalny Telewizji Polskiej. Każdy z odcinków przedstawia zamkniętą historię jednego śledztwa prowadzonego przez prokuratora Procha i jego partnera – Kielaka.

W serialu "Prokurator" zobaczyć można nie tylko nietuzinkowe sprawy, ale równie wyjątkową parę tropiąca zabójców. Tytułowy prokurator, Kazimierz Proch, to rzeczowy i opanowany 50-latek. Życie poza pracą praktycznie dla niego nie istnieje. Jego świat to zagadki kryminalne, układanie puzzli, stary walkman i wspomnienia z przeszłości, o której stara się zapomnieć, a która dogoni go w najmniej spodziewanym momencie, komplikując życie nie tylko jemu.

Komisarz Witold Kielak jest przeciwieństwem Procha. Żywiołowy ekstrawertyk, który szybciej mówi niż myśli. 40-latek po rozwodzie, ojciec dwójki uroczych dzieci – chłopca i dziewczynki, którymi często opiekuje się Proch. Wnosi życie w skostniały, poukładany świat Procha.

Zderzenie tych, jakże różnych, osobowości i postaw życiowych obu, jest jednocześnie źródłem komicznych sytuacji w serialu.

Z prokuratorem i komisarzem na stałe współpracuje patolog Ewa Sidlecka - kobieta rzeczowa, zjawiskowa, uzależniona od papierosów i swojej pracy. Nie spocznie, póki nie odkryje prawdziwej przyczyny śmierci ofiary – nawet, a może tym bardziej, gdy wszystkie poszlaki wskazują zupełnie inny kierunek.

Przełożoną Procha jest szefowa Prokuratury Rejonowej, Janina Chorko - inteligentna i wymagająca kobieta, która lubi, kiedy w jej prokuraturze wszystko działa jak w zegarku. Być może dlatego tak dobrze rozumie się z Prochem.

Tłem kryminalnych zagadek prezentowanych w serialu "Prokurator" jest Warszawa.

W "Prokuratorze" występują znani polscy aktorzy. Główne role grają Jacek Koman, Wojciech Zieliński, Magdalena Cielecka i Dorota Kolak. Za reżyserię produkcji odpowiada Jacek Filipiak i Maciej Pieprzyca. Za scenariusz odpowiadają bracia Zygmunt i Wojciech Miłoszewscy. Pierwszy sezon serialu "Prokurator" składa się z dziesięciu 45-minutowych odcinków.

Serial "Prokurator" na zlecenie TVP2 produkuje ATM Grupa.

Prokurator
Tytuł oryginalny

Prokurator

Gatunek

kryminał, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d302dx0
d302dx0
d302dx0