Trwa ładowanie...
d2zqalh

Prawo i porządek: Sekcja specjalna

Najnowsze informacje
4.0
(80 głosów)
Oceń:

„Prawo i porządek: Sekcja specjalna" (Law & Order: Special Victims Unit) to amerykański serial kryminalny. Seria opowiada niesamowite historie, studiuje zbrodnię od środka z perspektywy mordercy, zabiera widza w samo centrum akcji, tam gdzie serce bije szybciej, tętno przyspiesza i skąd nie ma już ucieczki. Serial składa się z dwunastu serii, jest emitowany od 1999 roku. Produkcja jest spin-offem innego serialu, pt „Prawo i porządek”.

Serial "Prawo i porządek: Sekcja specjalna" prezentuje sposób działania nowojorskiej elitarnej jednostki policji ds. przestępstw seksualnych. Jednostka ta zajmuje się mrocznymi zbrodniami na tle seksualnym, m.in. gwałtami, torturami, molestowaniami czy pedofilią. Tragedie, z którymi się stykają się na co dzień wywołują bardzo bolesne, traumatyczne przeżycia.

Na czele zespołu Sekcji Specjalnej stoi kapitan Donald Cragen (Dan Florek), który pomimo pozornie chłodnej natury, niezwykle wspiera swój zespół. Cragen jest bardzo konsekwentny w działaniu i w prowadzeniu swojej ekipy przez zawikłane sądowe przypadki. W zespole pracują także detektyw Elliot Stabler (Christopher Meloni), prawdziwy weteran sekcji oraz Olivia Benson (Mariska Hargitay), którą los i ciężkie doświadczenia (przeżyła gwałt w dzieciństwie) uczyniły jedną z najlepszych w tym zawodzie.

Serial „Prawo i porządek: Sekcja specjalna” ukazuje jak siła i niezłomność charakteru najlepszych nowojorskich specjalistów doprowadzają do rozwikłania najtrudniejszych kryminalnych zagadek. W pierwszym odcinku detektywi Elliot Stabler (Christopher Meloni) i Olivia Benson (Mariska Hargitay) badają okoliczności różnych przestępstw. Stabler zatrzymuje się, by ugasić pożar na poboczu drogi. Wówczas odkrywa, że palą się ludzkie zwłoki z raną postrzałową.

W serialu zagrali m.in.: Christopher Meloni, Mariska Hargitay, Richard Belzer, Dann Florek, Michelle Hurd, Stephanie March, Ice-T, B. D. Wong, Diane Neal, Tamara Tunie.

Prawo i porządek: Sekcja specjalna
Tytuł oryginalny

Law & Order: Special Victims Unit

Gatunek

kryminał, obyczajowy, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

43 min.

Obsada

Chris Tardio

Anjali Bhimani

Emily Kinney (Haley Cole)

Wendy Makkena (Ellen Van Kuren)

Michaela McManus (A.D.A.)

Lee Pace (Benjamin Tucker)

Ice T (Fin Tutuola)

Jonathan Bennett (Pan Stark)

Shohreh Aghdashloo (Detektyw Sunny Qadri)

Carolyn McCormick (Dr Elizabeth Olivet)

Mariska Hargitay (Olivia Benson)

J.K. Simmons (Dr Emil Skoda)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zqalh
d2zqalh
d2zqalh