Trwa ładowanie...
d2azj79

Podróżnicy

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Netflix
Źródło: Netflix

"Podróżnicy" to kanadyjsko-amerykański serial science fiction. Został stworzony we współpracy kanału Showcase z Netfliksem, po czym po dwóch sezonach przejął go wyłącznie Netflix. Premiera "Podróżników" miała miejsce w październiku 2016 roku, a w pozostałych państwach pojawił się w grudniu tego samego roku. Produkcja zakończyła się po emisji trzeciego sezonu w grudniu 2018 roku.

Podróżnicy – opis fabuły, bohaterowie

Akcja serialu ''Podróżnicy'' dzieje się w nieokreślonej dalekiej przyszłości. Z powodu błędnych decyzji dokonanych jeszcze w XXI wieku ludzkość niemal wyginęła. W czasie trwania serialu okazuje się, że tytułowi podróżnicy to ostatni żyjący ludzie.

Misją głównych bohaterów jest poznanie przeszłości, aby zrozumieć, jakich błędów należało unikać. Dokonują bardzo ryzykownego transferu własnych świadomości, aby zapobiec wyginięciu gatunku ludzkiego.

Bohaterowie ''Podróżników'', czyli Grant (Eric McCormack), Marcy (MacKenzie Porter), Carly (Nesta Cooper), Trevor (Jared Abrahamson) i Philip (Reilly Dolman), narażają się na olbrzymie niebezpieczeństwo. Wybierają bardzo inwazyjny plan, który w ich przekonaniu jest jedynym wyjściem z zaistniałej sytuacji.

W ''Podróżnikach'' fabuła powoli się rozwija, aż w końcu dochodzi do punktu kulminacyjnego. Główne postaci dokonują transferu własnych myśli do mieszkańców z XXI wieku. Każdy z podróżników ''zamieszkuje'' w ciele wybranego przez nich człowieka. Jednak problem całej akcji polega na tym, że wspomniany transfer może się udać wyłącznie pod warunkiem dokładnej lokalizacji (współrzędnych). Dodatkowym utrudnieniem jest również to, że osoby, do których się przenoszą, niedługo umrą. Tylko w ten sposób nie zaburzą pierwotnej linii czasowej.

Tuż przed dokonaniem ''podróży'' w przeszłość, bohaterowie muszą przeszkolić się za pomocą nieocenionych mediów społecznościowych, aby poznać życie gospodarzy ciał. Każdy z podróżników musi zachować dotychczasowy tryb życia wybranych ludzi. Misje mają wykonać w pięcioosobowych zespołach, a całość jest monitorowana przez ich szefa, który czuwa, aby linia czasowa nie została zachwiana.

Podróżnicy – obsada

W głównych rolach występują:

  • Eric McCormack jako Grant MacLarent – Podróżnik 3468, lider zespołu. Przejmuje życie żonatego agenta FBI.
  • MacKenzie Porter jako Marcy Warton – Podróżnik 3469, lekarka zespołu. Przejmuje życie niepełnosprawnej intelektualnie.
  • Nesta Cooper jako Carly Shannon – Podróżnik 3465, główny taktyk. Przejmuje życie samotnej matki.
  • Jared Abrahamson jako Trevor Holden – Podróżnik 0115, inżynier i jeden z najstarszych ludzi w historii. Przejmuje życie sportowca ze szkoły średniej.
  • Reilly Dolman jako Philip Pearson – Podróżnik 3326, historyk. Przejmuje życie studenta uzależnionego od heroiny.

W pozostałych rolach grają:

  • Patrick Gilmore jako David Mailer – pracownik socjalny.
  • J. Alex Brinson jako Jeff Conniker – agresywny policjant, były chłopak Carly.
  • Leah Cairns jako Kathryn MacLaren – żona Granta, projektantka wnętrz.
  • Arnold Pinnock jako Walt Forbes – partner MacLarena w FBI.
  • Ian Tracey jako Ray Green – prawnik Philipa, hazardzista.
Podróżnicy
Tytuł oryginalny

Travelers

Gatunek

Science fiction

Kraj produkcji

USA, Kanada

Data premiery

17.10.2016

Czas trwania odcinka

39 min.

Liczba sezonów

3

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2azj79
d2azj79
d2azj79
d2azj79