Trwa ładowanie...
d3b9dhl

Pod kopułą

Najnowsze informacje
5.0
(36 głosów)
Oceń:

Serial "Pod kopułą" (ang. "Under the Dome") powstał na podstawie powieści Stephena Kinga. Jego akcja rozgrywa się w ciągu 9 dni w niewielkim amerykańskim miasteczku, które zostaje odcięte od świata przez tajemnicze pole siłowe.

Kopuła szczelnie oplata przestrzeń nad miasteczkiem Chester's Mill oraz pod nim. Jest niewidoczna, a swoimi właściwościami przypomina membranę półprzepuszczalną, przez którą mogą przedostać się jedynie niewielkie ilości wody oraz powietrza.

Podczas gdy wojsko próbuje ustalić, jakie właściwości ma bariera i kto ją stworzył, wewnątrz pozostają uwięzieni mieszkańcy i przypadkowi odwiedzający. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, giną ludzie.

Władzę w mieście próbuje przejąć wiceprzewodniczący rady miejskiej James "Big Jim" (Rennie Dean Norris), który wespół z wielebnym Cogginsem (Ned Bellamy) na krótko przed zdarzeniem magazynował w mieście duże ilości propanu. Syn urzędnika, Junior (Alexander Koch), wykorzystuje zamieszanie, by porwać i zamknąć w podziemnym schronie Angie McAlister (Brittany Robertson), która nie odwzajemnia jego zaborczej miłości. Wierzy, że przyczyną braku zainteresowania jego osobą jest romans dziewczyny z uwięzionym w mieście weteranem wojny w Iraku, Barbie'em (Mike Vogel), którego Junior zaczyna śledzić. Tak się składa, że Dale "Barbie" Barbara ma tajemnicę, której odkrycie mogłoby zrujnować mu życie, a także zburzyć rodzące się uczucie między nim a miejscową dziennikarką, Julią Shumway (Rachelle Lefevre). Młodszy brat Angie McAlister, Joe (Colin Ford), wraz z przypadkiem przebywającą w mieście zbuntowaną Norrie (Mackenzie Lintz) podejrzewają, że kopułę musi zasilać urządzenie znajdujące się wewnątrz i rozpoczynają jego
poszukiwania.

Serial "Pod kopułą" jest realizowany na zlecenie stacji CBS.

Pod kopułą
Tytuł oryginalny

Under the Dome

Gatunek

horror, sci-fi, serial, thriller

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

43 min.

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b9dhl
d3b9dhl
d3b9dhl