Trwa ładowanie...
d2ce6m9

Pitbull (serial)

Najnowsze informacje
4.2
(1352 głosy)
Oceń:

„PitBull” to polski sensacyjny serial telewizyjny emitowany w TVP2 od 15 grudnia 2005 roku do 22 czerwca 2008 roku. Składa się z trzech serii i 31 odcinków. W październiku 2007 roku podano do wiadomości że serial kupiła jedna ze stacji telewizyjnych z Niemiec.

Telewizyjny serial "PitBull” stanowi rozwinięcie wątków zawartych we wcześniejszym filmie o tym samym tytule. Temat i jego fabuła powstały na podstawie materiałów, które Vega zebrał w warszawskim Pałacu Mostowskich podczas realizacji programów dokumentalnych dla telewizji. Przygotowania do filmu trwały 4 lata. Powstał przejmujący obraz policji, jakiego polski widz dotąd nie znał. Policjanci, którzy doskonale dogadują się z bandytami, osiągają 90 proc. wykrywalność i stanowią elitę policji.

Głównymi bohaterami są oficerowie z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Policji. Serial przedstawia w realistyczny sposób brutalny i mroczny świat zbrodni, z którym się na co dzień stykają. Zajmują się nie tylko tropieniem morderców. Walczą z haraczami, porwaniami, handlem narkotykami.

Wiele wątków kryminalnych i sensacyjnych ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Często nawiązują one do spraw, które nie tak dawno wstrząsały opinią publiczną. Równie ważne są wątki z osobistego życia policjantów, którzy w niczym nie przypominają supermanów znanych ze świata filmu. Płacą wysoką cenę za próbę pogodzenia życia prywatnego ze służbą. Praca w świecie, gdzie nie obowiązują żadne reguły, wymaga od nich podejmowania kontrowersyjnych i ryzykownych decyzji i wpływa na zmianę postaw. Są cyniczni, współpracują z przestępcami.

W pierwszym odcinku „PitBulla” poznajemy Despero. Od czterech lat prowadzi sprawę Saida, który jest odpowiedzialny za liczne porwania i morderstwa ormiańskich handlarzy. Śledztwo stoi w martwym punkcie do czasu, gdy przestępczy „sędzia" Wor decyduje się wyeliminować Saida rękoma warszawskich policjantów. Do tego zadania wybiera Despera, któremu wystawia córkę mafioza - Dżemmę.

W serialu wystąpili m.in.: Marcin Dobrociński, Roma Gąsiorowska, Andrzej Grabowski, Rafał Mohr, Krzysztof Stroiński, Weronika Rosami.

Pitbull (serial)
Tytuł oryginalny

Pitbull (serial)

Gatunek

kryminał, sensacyjny, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

45 min.

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ce6m9
d2ce6m9
d2ce6m9