Trwa ładowanie...
dascqly

Pacyfik

Najnowsze informacje
5.0
(1032 głosy)
Oceń:

Zrealizowany z epickim rozmachem, obfitujący w sceny batalistyczne mini-serial produkcji HBO "Pacyfik" przedstawia losy trzech amerykańskich żołnierzy: Roberta Leckie’go (James Badge Dale), Eugene’a Sledge’a (Joe Mazzello) i Johna Basilone (Jon Seda). Akcja rozpoczyna się podczas pierwszego starcia z Japończykami pod Guadalcanal. Kolejne walki toczą się w tropikalnych lasach Przylądka Gloucester, szańcach Peleliu, na plażach Iwo Jimy oraz na Okinawie.

Pacyfik pokazuje działania wojenne widziane oczami głównych bohaterów i ich towarzyszy broni, którzy stają w obronie ojczyzny i własnego życia. Zmagając się z ekstremalnymi warunkami, głodem i trudnym klimatem, marines walczą z wrogiem, który woli wybrać śmierć zamiast białej flagi. Żołnierze toczą nieustanne bitwy z własnym ciałem, umysłem i emocjami.

Mini-serial został wyprodukowany dla HBO przez spółkę Playtone we współpracy z wytwórnią DreamWorks. Jego producentami wykonawczymi są Tom Hanks, Steven Spielberg i Gary Goetzman. Zdjęcia rozpoczęły się w sierpniu 2007 roku i trwały 10 miesięcy. Większość materiałów plenerowych została zrealizowana na terenie australijskich stanów Queensland i Victoria.

Mini-serial składa się z dziesięciu odcinków. Amerykańska premiera pierwszego odcinka serialu Pacyfik odbędzie się w niedzielę, 14 marca. W Polsce widzowie będą mogli zobaczyć mini-serial już następnego dnia – w poniedziałek, 15 marca o godz. 20.10 w HBO i HBO HD. Kolejne odcinki będą emitowane w poniedziałki o tej samej godzinie, a powtórki w soboty o godz. 22.00 również w HBO i HBO HD.

Pacyfik
Tytuł oryginalny

The Pacific

Gatunek

dramat, serial, wojenny

Kraj produkcji

USA

Muzyka
Operator
Obsada

Warwick Sadler

Catherine McClements (Catherine Leckie)

James Badge Dale (Robert Leckie)

Joe Mazzello (Eugene B. Sledge)

Jon Seda (John)

Ashton Holmes (Starszy szeregowy Sid Phillips)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dascqly
dascqly
dascqly