Trwa ładowanie...
d2rhqli

Ocalić Grace

Najnowsze informacje
5.0
(26 głosów)
Oceń:

„Ocalić Grace” (Saving Grace) to amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację TNT od 23 lipca 2007 roku. Składa się z trzech sezonów. W Polsce nadawany przez stację FoxLife od 25 listopada 2009 roku.

Detektyw Grace Hanadarko (Laureatka Oscara Holly Hunter, nominowana za tą rolę do Złotych Globów i Emmy) dręczona wyrzutami sumienia żyje w szybkim tempie, nie waha się przy podejmowaniu ryzykownych decyzji zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Pomimo, iż zawodowo Grace jest świetną specjalistką, w życiu prywatnym pogrążą się w autodestrukcji.

Po straszliwej tragedii życiowej, Grace zaczęła żyć szybko i intensywnie: nie stroni od alkoholu, sypia z niewłaściwymi mężczyznami i nie uznaje żadnych autorytetów. Pracując w wydziale policji w Oklahomie Grace widziała już wiele, jednak nikt nie przygotował jej na to, co spotkało ją pewnej nocy. Po tym jak prowadząc po pijanemu potrąca mężczyznę, na jej drodze staje anioł o imieniu Earl (Leon Rippy), który ma wnieść równowagę do jej burzliwego życia i wskazać drogę powrotu do dawnego życia.

Początkowo myśli, że jest to tylko alkoholowe złudzenie, wytwór jej fantazji (w czym utwierdza ją dodatkowo brat Johnny), jednak co chwilę znajduje dowody na to, że sytuacja rzeczywiście miała miejsce. Z czasem Grace dowiaduje się, że Earl nie jest "zwykłym" wysłannikiem Boga lecz aniołem ostatniej szansy. Podobno to właśnie dzięki niemu, postaci takie jak Franciszek z Asyżu czy Matka Teresa z Kalkuty powróciły na dobrą drogę życia.

W serialu „Ocalić Grace” występują: Holly Hunter jako Grace Hanadarko, Leon Rippy – Earl, Kenny Johnson – Hamilton "Ham" Dewey, Laura San Giacomo – Rhetta Rodriguez, Bailey Chase – Butch Ada, Gregory Norman Cruz – Bobby Stillwater, Lorraine Toussaint – Kate Perry, Dylan Minnette – Clay Norman, Yaani King – Neely Lloyd, Bokeem Woodbine – Leon Cooley, Tom Irwin – Johnny Hanadarko, Mark L. Taylor – Henry Silver.

Ocalić Grace
Tytuł oryginalny

Saving Grace

Gatunek

kryminał, obyczajowy, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

48 min.

Obsada

Lukas Behnken (Stevie)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rhqli
d2rhqli
d2rhqli