Trwa ładowanie...
d3s8pe0

Nikita

Najnowsze informacje
4.1
(1795 głosów)
Oceń:

"Nikita" to serial sensacyjny produkcji kanadyjskiej, oparty na filmie Luca Bessona o tym samym tytule. Powstał w kooperacji wytwórni Fireworks Entertaiment z Warner Brothers i miał premierę 13 stycznia 1997 roku w kanadyjskim kanale CTV. W Polsce mogliśmy oglądać "Nikitę" na stacjach Polsat, TVN czy też TVN Siedem.

Główną bohaterką jest uzależniona od narkotyków Nikita Sammuelle, która na skutek niekorzystnego zbiegu okoliczności zostaje skazana na karę dożywotnego pozbawienia wolności za zabójstwo policjanta. W więzieniu jednak zostaje zwerbowana przez tajną organizację antyterrorystyczną zwaną Sekcja 1. Wcześniej jednak upozorowano samobójstwo bohaterki w celi więziennej. Nauczycielem i opiekunem Nikity zostaje przystojny lecz bezwzględny Michael Samuelle, który szkoląc bohaterkę wprowadza ją w tajniki sztuk walki i posługiwania się bronią palną w wyniku czego staje się ona nieuchwytnym zabójcą.

W rolę serialowej Nikity wcieliła się Peta Wilson, zaś w pozostałych rolach wystąpili m.in. Roy Dupuis (jako Michael Samuelle), Eugene Robert Glazer (jako dowódca sekcji Paul Wolfe), Alberta Watson (jako Madeline), Matthew Ferguson (jako Seymour Jason Birkoff), czy Don Francks jako serialowy Walter. Mogliśmy także ujrzeć występujących gościnnie: Carlo Rota, Bruce Payne, Sian Philips, Kris Lemche czy Lawrencee Bayne.

Serial dorobił się 96, 45-cio minutowych odcinków, zaprezentowanych w 5 sezonach, których emisję zakończono 4 marca 2001 roku. "Nikita" była nominowana m.in. do nagród Gemmini oraz Saturn, głównie w kategorii najlepsza aktorka w serialu dramatycznym oraz najlepsza aktorka w serialu telewizyjnym.

Obecnie serial ten doczekał się remake'u pt. "Nikita", który miał premierę 9 września 2010 roku. Do tej pory powstał jeden sezon, składający się z 21 odcinków, a w główną rolę wcieliła się Margaret Denise Quigley, znana jako Maggie Q. Aktorkę możemy oglądać m.in. w grze "Need for Speed: Undercover", w filmie "Mission Impossible III" czy też w filmie "Priest" z roku 2011.

Nikita
Tytuł oryginalny

La Femme Nikita

Gatunek

akcji, serial

Kraj produkcji

Kanada

Obsada

Conrad Coates (Haled)

Roy Dupuis (Michael Samuelle)

Alberta Watson (Madelene)

Peta Wilson (Nikita)

Matthew Ferguson (Birkoff)

Don Francks (Walter)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s8pe0
d3s8pe0
d3s8pe0