Trwa ładowanie...
dmtwz24

Nikita

Najnowsze informacje
4.3
(164 głosy)
Oceń:

"Nikita" to sensacyjny serial produkcji amerykańskiej, oparty na filmie Luca Bessona o tym samym tytule. Stanowi swoisty remake poprzedniej wersji serialu "Nikita" z 1997 roku. Swoją światową premierę miał 9 września 2010 roku na stacji The CW, natomiast w Polsce emitowany jest na kanale AXN od 3 czerwca 2011 roku. Serial liczy jeden sezon, składający się z 22 odcinków.

Główną bohaterką jest Nikita, która na skutek niekorzystnego zbiegu okoliczności zostaje zwerbowana przez tajną organizację antyterrorystyczną rekrutującą wyrzutków (czy tego chcą czy nie), zwaną "Division". Bez prawdziwej tożsamości, nauczona i zmuszona do mordowania na zlecenie Nikita, jest pierwszym rekrutem, któremu udaje się zbiec z organizacji. Bohaterka postanawia zemścić się i uchronić kolejne osoby przed rekrutacją do "Division".

Trenerem i opiekunem Nikity jest Michael, którego zasługą jest wprowadzenie bohaterki w tajniki sztuk walki i posługiwania się bronią palną, w wyniku czego staje się ona nieuchwytnym zabójcą. W wyniku nieposłuszeństwa i ucieczki Nikity, Michael dostaje polecenie od swojego szefa Percy'ego by uporać się z problemowym zbiegiem. W międzyczasie organizacja werbuje i szkoli nowych rekrutów: Thoma, Jadena oraz Alex.

W rolę serialowej Nikity wcieliła się Margaret Denise Quigley, znana szerokiej publiczności jako Maggie Q. Aktorkę możemy oglądać m.in. w grze "Need for Speed: Undercover", w filmie "Mission Impossible III" czy też w filmie "Priest" z roku 2011. W pozostałych zaś rolach wystąpili m.in. Shane West (jako Michael), Lyndsy Fonseca (jako Alex), Tiffany Hines (jako Jaden), czy Xander Berkeley jako Percy - przywódca "Division". Możemy także ujrzeć: Aarona Stanforda, Melinde Clarke, Noah Beana czy Sebastiena Robertsa.

W czasie premiery pilot serialu zgromadził przed telewizorami ponad 3,5 miliona widzów, a powtórkę pilota obejrzało 2,6 miliona osób. Ostatni odcinek z kolei zobaczyło przed telewizorami 1,94 miliona widzów.

Nikita
Tytuł oryginalny

Nikita

Gatunek

akcji, dramat, serial, thriller

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

42 min.

Obsada

Saad Siddiqui (Ambasador Saeed Tamir)

Al Bernstein (Tariq Rafat)

Jeffrey G. Hunt

B.J. Britt (Justin Merrick)

Jordan Hayes (Elizabeth)

Michelle Nolden (Kathleen Spencer)

Cameron Daddo (Charles Grayson)

Erica Gimpel (Carla Bennett)

Robert Lieberman

Christopher Cousins (Henry Sampson)

Craig Thomas (James Wright)

Nathan Hope

Jeffrey Pierce (Martin)

Brian Howe (Morgan Kendrick)

Sarah Clarke (Katya Udinov)

Thad Luckinbill (Nathan Colville)

Christian Bakonyi (Zakhar)

Barna Moricz (Timur)

Devon Sawa (Owen Elliot)

Paulino Nunes (Tupelov)

Andrew Jackson (Przewodniczący)

R.D. Reid (Donald Henderson)

Matthew Glave (Jonathan Gaines)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmtwz24
dmtwz24
dmtwz24