Trwa ładowanie...
d4ivfsq

Niebezpieczne ujęcia

Najnowsze informacje
4.4
(126 głosów)
Oceń:

"Niebezpieczne ujęcia" to amerykański serialowy hit lat 80. Produkcja ta, realizowana w latach 1984-1985 przez amerykańską stację CBS, posiada tylko jeden sezon.

Główną bohaterką "Niebezpiecznych ujęć" jest fotografka, Danielle Reynolds. Jej życie diametralnie odmienia się po śmierci męża. Wychodzi wówczas na jaw, że mężczyzna, nie był tym, za kogo się podawał. Przez wiele lat ukrywał przed żoną, że w rzeczywistości pracował dla amerykańskiego rządu jako tajny agent.

Śmierć męża Danielle okazuje się zatem nie być przypadkiem. Mężczyzna został zamordowany przez tajemniczego sprawcę. Bohaterka postanawia za wszelką cenę go odszukać, by sprawiedliwości stało się za dość. Do pomocy w namierzeniu zabójcy, Reynolds zatrudnia przystojnego weterana wojny w Wietnamie - Maca Harpera.

Niespodziewanie Danielle i jej partner otrzymują ofertę pracy od szefa zmarłego męża. Henry Towner chce, by para bohaterów pod przykrywką prowadzenia agencji modelingowej, zajęła się ściganiem kryminalistów i wrogów Stanów Zjednoczonych. Bohaterowie "Niebezpiecznych ująć" przemierzają więc świat, co rusz stając do walki ze złem.

Sensacyjna produkcja słynie nie tylko z pięknych widoków najróżniejszych zakątków świata, ale także interesującej czołówki. Usłyszeć w niej można było utwór "Holding Out for a Hero" w wykonaniu Elizabeth Daily. W oryginale piosenkę tę zaśpiewała Bonnie Tyler. Jest to jeden z bardziej znanych hitów muzycznych lat 80.

W rolę Danielle wcieliła się Jennifer O'Neill. Natomiast Maca Harpera zagrał Jon-Erik Hexum.

W czasie kręcenia jednego z kolejnych odcinków "Niebezpiecznych ujęć" doszło do tragedii. Hexum chciał rozbawić kolegów z planu udając, że popełnia samobójstwo. Strzelił sobie w głowę z karabinu naładowanego ślepymi nabojami. Nie zdawał sobie wówczas sprawy z tego, że nawet taka broń może być zagrożeniem, jeśli jest używana z bliskiej odległości. Aktor zmarł po kilku dniach od wypadku.

Podjęto jednak decyzję o kontynuowaniu prac nad serialem. Zmarły aktor wystąpił w ośmiu z 22 odcinków serialu. W kolejnych epizodach miejsce Maca Harpera zajął nowy serialowy bohater. Jack Striker był tajnym agentem, który dołączył do Danielle jako jej następny model. W rolę tę wcielił się Antony Hamilton.

Niebezpieczne ujęcia
Tytuł oryginalny

Cover up

Gatunek

akcji, kryminał, sensacyjny, serial

Kraj produkcji

USA

Obsada

Linda Dona (Dominique)

Gavan O'Herlihy (Drew Simpson)

Richard Anderson (Henry Towler)

Bryan Cranston (Frank Lawler)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ivfsq
d4ivfsq
d4ivfsq