Trwa ładowanie...
d49jjil

Nie z tego świata

Najnowsze informacje
4.3
(5030 głosów)
Oceń:

„Nie z tego świata” (Supernatural) to amerykański serial emitowany od 2005 roku przez amerykańską telewizję The CW (wcześniej przez The WB). Obecnie serial składa się z sześciu sezonów. W Polsce emitowany był przez kanał TVN.

Serial opowiada o pewnej szczęśliwej, amerykańskiej rodzinie, której spokój zostaje zburzony. Matka dwóch synów niespodziewanie ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Świadek niesamowitego zdarzenia, jej mąż John, ucieka wraz z małymi dziećmi - Samem i Deanem - z płonącego domu, ale postanawia zniszczyć siłę, która zabiła jego żonę, a swoich synów wychowuje na wojowników, potrafiących uratować niewierzących w zjawiska paranormalne ludzi, których atakuje nadprzyrodzona siła.

Akcja serialu „Nie z tego świata” rozgrywa się współcześnie. W pierwszym, pilotażowym odcinku poznajemy dorosłych już, Deana i Sama, którzy wyruszają na poszukiwanie ojca, po drodze rozwiązując liczne nadnaturalne problemy.

Dean i Sam od dzieciństwa przygotowywani byli do misji, która stanowi sens ich życia. Sam i Dean Winchesterowie od dzieciństwa byli wychowywani w atmosferze niesamowitości i grozy. Ich matka zginęła gwałtowną śmiercią, a ojciec uznał, że w grę wchodziły siły nadprzyrodzone. Dean idealizuje ojca i stara się pomagać mu we wszystkim. Wspólnie polują na upiory i próbują odnaleźć tego, który zabił panią Winchester. Natomiast Sam wyjechał z domu tak szybko, jak tylko mógł. Nie pamiętał matki i zupełnie nie rozumiał postępowania ojca i brata.

Rozpoczął naukę w college'u, poznał śliczną dziewczynę, planował studia prawnicze. Po czterech latach zjawia się u niego Dean z informacją, że ich ojciec zaginął. Rad nierad, Sam odkłada wszystkie swoje zajęcia i plany, aby wraz z bratem puścić się w niecodzienną podróż. Przemierzają pustkowia, lasy i pola, odwiedzają miasteczka i wsie, a wszędzie spotykają stwory, które powinny istnieć jedynie w podaniach ludowych i koszmarach sennych.

Jeśli chodzi o obsadę serialu „Nie z tego świata”, to Jensen Ackles występuje jako Dean Winchester, z kolei Jared Padalecki jako jego brat, Sam Winchester.

Nie z tego świata
Tytuł oryginalny

Supernatural

Gatunek

fantasy, dramat, horror, mystery, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

45 min.

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49jjil
d49jjil
d49jjil