Trwa ładowanie...
dwo5up4

Niania w wielkim mieście

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

''Niania w wielkim mieście'' to polski serial obyczajowy. Został stworzony przez Michała Kwiecińskiego oraz Annę Jadowską. ''Niania w wielkim mieście'' doczekała się jednego sezonu emitowanego od marca do maja 2017 roku na Polsacie.

Niania w wielkim mieście – opis fabuły, bohaterowie

Serial ''Niania w wielkim mieście'' opowiada historię Danuty Mazurek zwanej po prostu Daną (Magdalena Lamparska). Jest młodą i bardzo ambitną dziewczyną z niewielkiej miejscowości Nowa Słupia. Dana ukończyła psychologię na UW, ale niestety nie otrzymała wymarzonej pracy w zawodzie.

Dziewczyna nie poddaje się w walce o marzenia i wkrótce zamierza wybrać inną drogę kariery. Dana powraca do Warszawy, aby wkrótce zapisać się do elitarnej agencji opiekunek do dzieci. Tytuł ''Niania w wielkim mieście'' odnosi się oczywiście do głównej bohaterki, która musi pogodzić się z nowym rozdziałem w życiu.

Szefową Dany zostaje Monika Rychter (Kamilla Baar-Kochańska), która jest bardzo surowa i charakterna. Partnerem kobiety jest Jacek Zaremba (Przemysław Sadowski) – mężczyzna wpada w oko Danie. Oprócz tego wokół dziewczyny zacznie krążyć równie przystojny Kuba (Stefan Pawłowski), także opiekun do dzieci. W ''Niani w wielkim mieście'' Dana będzie stała przed nie lada wyborem, którego mężczyznę wybrać.

W serialu ''Niania w wielkim mieście'' nie zabraknie wielu zwrotów akcji, nieoczekiwanych wątków oraz mnóstwa humoru. Dana jako dyplomowana psycholożka musi stawić czoła nie tylko nowym obowiązkom jako opiekunka, ale również stara się pomóc rodzicom dzieci. Dziewczyna przez cały czas musi mierzyć się z konkurencją w świecie agencji dla niań, jak również z ludzką zazdrością.

Dana, widząc światło w tunelu w swoim życiu zawodowym, postanawia za jednym zamachem uporządkować relacje uczuciowe. Decyduje się na zakończenie toksycznego związku z fotografem Mariuszem (Mateusz Rzeźniczak). Dzięki temu jako wolna kobieta Dana może w pełni poświęcić się rozpoczętej karierze.

''Niania w wielkim mieście'' to nie tylko opowieść o problemach zawodowych młodej kobiety tuż po ukończeniu studiów, lecz także historia związana z perypetiami miłosnym. Dana całkowicie zdana na siebie, musi samodzielnie zwalczać nękające ją kłopoty. Jednak dzięki swojej wrodzonej inteligencji oraz instynktowi pomaga rodzicom, których dzieci ma pod swoją opieką. Trafia w samo sedno problemów i wykazuje się niezwykłym talentem pedagogicznym mimo początkowych obaw.

Dana pracę jako niania traktowała jako chwilowe zajęcie. Tuż po pierwszych sukcesach dochodzi do wniosku, że powinna na poważnie zająć się tą pracą. W ''Niani w wielkim mieście'' nie brakuje niepowodzeń, ale także satysfakcji, przygód i rodzącej się miłości. Dana w trudnych chwilach zawsze może liczyć na wsparcie najlepszej przyjaciółki Ewy (Aleksandra Grzelak). Rodzinne zawirowania będą chlebem powszednim ambitnej niani, ale Dana za każdym razem udowodni, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu.

Niania w wielkim mieście – obsada

W rolach głównych występują:

  • Magdalena Lamparska jako Danuta Mazurek ''Dana'';
  • Kamilla Baar-Kochańska jako Monika Rychter;
  • Przemysław Sadowski jako Jacek Zaremba;
  • Stefan Pawłowski jako Kuba;
  • Mateusz Rzeźniczak jako Mariusz Banasik;
  • Aleksandra Grzelak jako Ewa Bonarska;
  • Dagmara Bąk jako Lilka;
  • Katarzyna Cynke jako Celina;
  • Igor Borecki jako Iwo Popławski;
  • Marta Chyczewska jako Anna.
Niania w wielkim mieście
Tytuł oryginalny

Niania w wielkim mieście

Gatunek

Obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Data premiery

07.03.2017

Czas trwania odcinka

45 min.

Liczba sezonów

1

Reżyser
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwo5up4
dwo5up4
dwo5up4