Trwa ładowanie...
d1tfb5g

Naznaczony

Najnowsze informacje
5.0
(657 głosów)
Oceń:

„Naznaczony” to nowatorski projekt zrealizowany z rozmachem niespotykanym do tej pory w polskiej telewizji. Perfekcyjna realizacja, efekty specjalne na światowym poziomie. A przede wszystkim fascynujący i intrygujący bohaterowie, w których wcielili się wybitni aktorzy m.in.: Adamczyk Piotr, Arciuch Tamara, Dereszowska Anna, Dorociński Marcin, Grabowski Andrzej, Korcz Anna, Olbrychski Daniel, Sadowski Przemysław, Segda Dorota, Skolimowski Jerzy, Szyc Borys, Więckiewicz Robert, Zamachowski Zbigniew, Żurek Lesław.

Tytułowy Naznaczony, Tadeusz Kral (Piotr Adamczyk) prowadzi niemal idealne życie. Ma piękną żonę, Milenę (Anna Dereszowska), cudowną córeczkę – Natkę (Julia Wróblewska), pasjonującą pracę w szkole, szacunek współpracowników i sympatię uczniów. Nie wie jednak, że los szykuje dla niego mroczne niespodzianki…

Jego życie zmienia się diametralnie w dniu, gdy z rodziną wybiera się w rejs statkiem na Bornholm. Tuż przed wypłynięciem okazuje się, że Tadeusz musi wrócić w pilnej sprawie do Warszawy. Jego żona i córka postanawiają jednak kontynuować wycieczkę. Wkrótce potem Tadeusz dowiaduje się, że statek, którym podróżowały Milena i Natka zaginął na morzu w czasie sztormu. Śpieszącego na ratunek rodzinie matematyka, zaczepia tajemniczy Nieznajomy zapowiadając, że właśnie nadszedł czas zapłaty za dawne grzechy.

„Naznaczony” to niezwykła historia człowieka, który dopiero w obliczu niebezpieczeństwa pozna siłę swojego charakteru. Kiedy w życie Tadeusza wkroczy tajemniczy Nieznajomy, jego perfekcyjny świat zostanie zagrożony. Wspomnienia z przeszłości od których tak bardzo chciał uciec, wrócą ze zdwojoną siłą. Kral będzie musiał oczyścić swoje sumienie i wyplątać się z matni kłamstw. Wszystko po to, aby ochronić siebie i najbliższych. Najważniejsza walka, którą stoczy, to pojedynek z siłami niewyobrażalnymi dla zwykłego śmiertelnika. Czy te moce uosabia Nieznajomy? Kim jest tajemniczy mężczyzna w czarnym kapeluszu, który patrząc na człowieka potrafi zajrzeć do najgłębszych zakamarków jego duszy?

Historia Tadeusza splata się z losami innych bohaterów serialu. W każdym odcinku poznajemy ludzi, w których życie wkracza Nieznajomy. Przypomina im stare grzechy. Muszą oni zmierzyć się z własnym sumieniem i konsekwencjami czynów, które niegdyś popełnili. „Naznaczony” to serial o heroicznej walce samotnego bohatera, który mimo lęku, a czasem bezradności wobec niezwykłej mocy przeciwnika, nie poddaje się i stawia mu czoło. To wciągająca opowieść o tym, że człowiek dopiero w sytuacjach ekstremalnych ukazuje swoje prawdziwe „ja”.

W serialu dzieją się rzeczy, które nie powinny mieć miejsca, a jednak... Sytuacje, które wymykają się ludzkiemu zrozumieniu istnieją naprawdę. Można w nie wierzyć lub nie. Paranormalne zjawiska, pojawiające się znamiona na ciele, niewytłumaczalne zaginięcia oraz tajemnicze liczby. Zdarzenie goni zdarzenie, a grzech przynosi karę. Wydaje się, że żaden z bohaterów nie może czuć się bezpiecznie. Rzeczą ludzką jest przecież grzeszyć…

Naznaczony
Tytuł oryginalny

Naznaczony

Gatunek

dramat, psychologiczny, sci-fi, serial

Kraj produkcji

Polska

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Piotr Urbaniak (Policjant)

Monika Markiewicz (Sekretarka Brajtnera)

Jan Krzysztof Szczygieł (Ochroniarz w redkacji)

Andrzej Oksza-Łapicki (Mężczyzna)

Joanna Borer (Żona Surmacza)

Agnieszka Dulęba-Kasza (Lidka, przyjaciółka Kasi)

Andrzej Żółkiewski (Alberman)

Wojciech Kalwat (Przeor klasztoru)

Ireneusz Dydliński (policjant)

Grzegorz Kulikowski (Świadek odnalezienia zwłok)

Rafał Sisicki (Ochroniarz)

Roch Siemianowski (Lekarz)

Mikołaj Muller (Szef Agencji)

Krzysztof Dutkiewicz (Wiktor)

Marcel Wiercichowski (Wojnowski)

Katarzyna Kołeczek (Łucja)

Łukasz Konopka (Ksiądz Andrzej)

Dariusz Siastacz (Mężczyzna)

Piotr Borowski (Afgan)

Tomasz Zaród (Klient myjni)

Wiesław Komasa (Brat Andrzej)

Anna Dereszowska (Milena Kral)

Janusz Leśniewski (Weiss)

Jerzy Góralczyk (Mędrzec)

Karolina Dafne Porcari (Kasia Bukalska)

Grzegorz Przybył (Skowroński)

Julia Wróblewska (Natalia Kral, córka Mileny i Tadeusza)

Arkadiusz Bazak (Nieznajomy)

Jerzy Skolimowski (Profesor Radler, Brat Wojciech)

Łukasz Nowicki (Grypiński zwany Grippen)

Przemysław Sadowski (Eryk)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tfb5g
d1tfb5g
d1tfb5g