Trwa ładowanie...
d49lwom
d49lwom

Napoleon Dynamite

Najnowsze informacje
3.9
(10 głosów)
Oceń:
Zdjęcie

"Napoleon Dynamite" to animowany serial o trochę dziwnym licealiście i jego równie udanych znajomych, oparty na kultowym filmie z 2004 roku pod tym samym tytułem. Pierwszy z zaplanowanych trzynastu odcinków zadebiutuje w 2012 roku na kanale Fox.

Napoleon Wybuchowiec bryluje wśród szkolnej braci dumnie obnosząc pseudo-afro i obciachowe śniegołazy do przyciasnego garnituru. Nieprzeciętnie - w swoim własnym mniemaniu - uzdolniony, wciąż szkicuje fantastyczne bestie i toczy walkę z naprawdę wrednymi wujem Rico i brat Kipem. Nierzadko jedynym wyjściem jest tylko mocny lewy sierpowy.

W filmie kinowym, który aktualnie przerodził się w serial animowany, wspólnie z parą przyjaciół - nieśmiałą Deb i wąsaczem Pedro, Napoleon postanawia wypromować nowego przewodniczącego klasy. Zanim jednak kampania ta odniesie sukces, Napoleon zostanie zmuszony do sięgnięcia po swoją tajną broń.

W serialu usłyszymy głosy m.in. następujących osób: Jon Heder, Aaron Ruell, Efren Ramirez, Tina Majorino, Sandy Martin, Jon Grieg, Diedrich Bader, Haylie Duff. Scenariusz przygotowali twórcy oryginału, czyli Jared Hess i Jerusha Hess. Wspomagał ich weteran Mike Scully, znany dzięki "Simpsonom".

Napoleon Dynamite
Tytuł oryginalny

Napoleon Dynamite

Gatunek

animowany, serial

Kraj produkcji

USA

Obsada

Diedrich Bader (Rex/sędzia/Shasta)

d49lwom
d49lwom
d49lwom
d49lwom