Trwa ładowanie...
d1zemfo

Nadzieja i miłość

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
d1zemfo
Serial ''Nadzieja i miłość'' to turecki melodramat Materiały prasowe

''Nadzieja i miłość'' to kolejna telewizyjna turecka telenowela. Premiera w rodzimym kraju odbyła się w lipcu 2013 roku, natomiast w Polsce pierwszy odcinek wyemitowano we wrześniu 2017 roku na TVP1. Podobnie jak w przypadku innych tureckich seriali, tak i tym razem tekst polski ''Nadziei i miłości'' został opracowany przez Piotra Zielińskiego, a lektorem był Paweł Straszewski.

Nadzieja i miłość – opis fabuły, bohaterowie

Serial ''Nadzieja i miłość'' opowiada losy młodej kobiety Umut (Gizem Karaca). Mieszka razem z matką, ojczymem i przyrodnim rodzeństwem w ubogiej dzielnicy Stambułu. Cała rodzina ledwo wiąże koniec z końcem, lecz pewnego dnia do dziewczyny los się uśmiecha.

Do salonu fryzjerskiego, w którym pracuje Umut przychodzi Asude (Laçin Ceylan), jedna z klientek. Kobieta proponuje bohaterce pracę jako modelka podczas pokazu mody, co niezwykle cieszy Umut. Oczywiście dziewczyna szybko się zgadza, nie spodziewając się, że dzięki nowemu zajęciu odnajdzie miłość.

''Nadzieja i miłość'' przedstawia rodzinne perypetie Umut, która od dziecka wychowywała się z przybranym rodzeństwem, czyli dziećmi jej ojczyma. Zeliha (Nergis Çorakçi), matka Umut, stara się jak może, aby córka była szczęśliwa, choć nie jest to proste ze względu na wybuchowy charakter jej męża Zafera (Ali Erkazan).

Pewnego dnia do salonu fryzjerskiego, w którym pracuje Umut, przychodzi bogata klientka Asude. Widząc niezwykłą urodę dziewczyny, proponuje jej pracę jako modelka w nadchodzącym pokazie mody. Zachwycona Umut od razu się zgadza, choć początkowo ma tremę przed publicznym wystąpieniem.

W jednym z pierwszych odcinków ''Nadziei i miłości'' miejsce ma bankiet, w trakcie którego zostanie poprowadzony pokaz. Na przyjęciu pojawia się także Ozan (Şükrü Özyıldız), znany w środowisku bogaty bawidamek. Szybko zakochuje się w Umut, która początkowo nie ulega jego urokowi.

Ozan jest zdeterminowany w walce o serce Umut. Zatrudnia się w tym samym salonie fryzjerskim, aby być bliżej niej, a także oszukuje, że mieszka w pobliżu – chce w ten sposób codziennie z nią podróżować do pracy i z powrotem. Umut w końcu zakochuje się w mężczyźnie, ale na drodze do ich wspólnego szczęścia staje Hakan (Berk Oktay), przyjaciel Ozana.

W ''Nadziei i miłości'' związek Umut i bogatego Ozana zostaje wystawiony na próbę, gdy Hakan również zakochuje się w głównej bohaterce. Rywal jest zdecydowany zrobić wszystko, aby zdobyć serce Umut, nawet kosztem krzywdy innych ludzi.

Nadzieja i miłość – obsada

W rolach głównych występują:

  • Gizem Karaca jako Umut Özden – młoda, 23-letnia mieszkanka ubogiej dzielnicy Stambułu. Nigdy nie miała łatwego życia, po śmierci ojca jej matka wyszła za mąż za wybuchowego taksówkarza Zafera. Gdy pewnego dnia do salonu fryzjerskiego, w którym pracuje Umut przychodzi producentka filmowa, życie dziewczyny zmienia się niemal całkowicie.
  • Sükrü Özyildiz jako Ozan Korkmaz – bogacz i miłośnik imprez. W trakcie bankietu dostrzega Umut i niemal z miejsca się w niej zakochuje. Chcąc zbliżyć się do ukochanej, udaje biednego, a nawet zatrudnia się w tym samym salonie.
  • Berk Oktay jako Hakan Demirer – najbliższy przyjaciel Ozana. Początkowo nie przepada za Umut, ale po pewnym czasie sam się w niej zakochuje. Próbuje zawalczyć o dziewczynę, choć jest już od dawna zaręczony.
  • İpek Elban jako Duygu – narzeczona Hakana. Będzie walczyć o ukochanego, gdy odkryje, że zakochał się w Umut.
  • Nergis Çorakçi jako Zeliha – matka Umut. Po śmierci pierwszego męża wyszła za mąż za taksówkarza Zafera.
  • Burak Altay jako Musa – przyrodni brat Umut. Apodyktyczny i kłótliwy, zamierza wydać siostrę za wybranego przez siebie kandydata.
Nadzieja i miłość
Tytuł oryginalny

Benim Hala Umudum Var

Gatunek

Obyczajowy

Kraj produkcji

Turcja

Data premiery

01.07.2013

Czas trwania odcinka

45 min.

Liczba sezonów

1

d1zemfo
d1zemfo
d1zemfo
d1zemfo