Trwa ładowanie...
d39dm1a

Na granicy prawa

Najnowsze informacje
5.0
(27 głosów)
Oceń:

„Na granicy prawa” (Canterbury's Law) to amerykański serial kryminalny nadawany przez stację Fox od 10 marca 2008 roku. W Polsce nadawany był przez stację Polsat od 12 czerwca 2009 roku. Serial został wyprodukowany przez Sony Pictures Television. Nie był zbyt popularny dlatego stacja anulowała serial po 6 odcinkach.

Adwokat Elizabeth Canterbury wierzy w niewinność swoich klientów, pomimo iż wszystko wskazuje na to, że są przestępcami i zasłużyli na surowy wyrok. I może ma ona jednak rację, gdy nagina prawo w imię sprawiedliwości? Elizabeth Canterbury (J. Margulies) jest silną osobowością - bywa apodyktyczna, ale też miła i czarująca. Jest piękną młodą kobietą, która nie waha się podejmować trudnych wyzwań i ryzykować całą swoją karierą w niepopularnych sprawach.

Z właściwym sobie dystansem, Elizabeth wyznaje, że skończyła prawo, zrobiła aplikację, a teraz występuje... w wodewilu, bo w sądzie gra na uczuciach przysięgłych. Wygrywa, gdy zdobędzie ich zaufanie. Nie powstrzyma jej nawet świadomość, że rozprawa boleśnie dotyka jej życia prywatnego - sprawy zaginięcia jej kilkuletniego syna. Ona i jej mąż, Matthew Furey (Aidan Quinn, nominowany do Emmy 2007 za rolę w „Pochowaj me serce w Wounded Knee”) – profesor prawa – osiedli niedawno w Providence, w Rhode Island, mając nadzieję, że w ten sposób uda im się pogodzić z tragedią straty dziecka i zdołają odbudować wzajemne relacje.

W ich przypadku tradycyjna terapia nie ma sensu, a jej romans z byłym klientem też nie pomaga w ratowaniu tego małżeństwa. Jej kochanek – prywatny detektyw Frank Angstrom (James McCaffrey) chciałby przedłużyć tę znajomość, ale mimo jej odmowy chętnie pomaga jej zawodowo. To praca całkowicie pochłania i absorbuje Elizabeth Canterbury. O jej inteligencji, ale też nieprzejednanej postawie wiedzą dobrze jej współpracownicy, podobnie jak przeciwnicy na sali rozpraw. Jej „prawą ręką” jest Russell Krauss (Ben Shenkman, „Anioły w Ameryce”), który wcześniej był asystentem prokuratora i często zapomina, że teraz działa po „drugiej stronie”.

Serial „Na granicy prawa” stworzył Dave Erickson, odcinek pilotowy wyreżyserował zaś Mike Figgis ("Zostawić Las Vegas", Cold Creek Manor"). Serial wyprodukował uwielbiany przez Amerykę aktor Denis Leary ("Wołanie o pomoc", "Zawód glina"), a pomógł mu Jim Serpico ("Wołanie o pomoc", "Zawód glina").

Na granicy prawa
Tytuł oryginalny

Canterbury's Law

Gatunek

obyczajowy, serial

Czas trwania odcinka

42 min.

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39dm1a
d39dm1a
d39dm1a