Trwa ładowanie...
d3tiky3

Morozowski Andrzej

Najnowsze informacje
3.5
(16 głosów)
Oceń:

Polski dziennikarz, przede wszystkim zajmuje się tematyką polityczną. Na stałe związany ze stacją TVN.

Urodził się w 1963 roku w Warszawie. Ukończył XVII Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza). Oprócz programu "Teraz My!" w TVN 24 prowadzi program "Skaner polityczny". Okazjonalnie pojawia się również jako prowadzący "Loże prasową" emitowaną w niedzielę.

W 2008 roku przez krótki czas prowadził piątkowy program "Bohater tygodnia". Wcześniej pracował w Radiu ZET i TVP. Był sprawozdawcą sejmowym w "Teleexpresie". Razem z Tomaszem Sekielskim wystąpił w sitcomie "Niania". W 2006 roku otrzymał razem z Tomaszem Sekielskim i Andrzejem Turskim Wiktora w kategorii publicystyka oraz - również z Morozowskim - nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Oprócz występu w serialu dziennikarze odebrali razem wiele innych nagród. 26 września 2006 przedstawili materiał nagrany za pomocą ukrytej kamery ukazujący polityczne negocjacje dotyczących stanowisk rządowych co wywołało tzw. "aferę taśmową". 18 grudnia 2006 otrzymali za ten wyczyn tytuł dziennikarza roku Grand Press 2006. Obydwaj byli nominowani do nagrody Telekamer 2007 i 2008. W 2007 roku przypadły im Studenckie Nagrody Dziennikarskie MediaTory, w kategorii NawigaTOR.

Andrzejowi Morozowskiemu udało się w programie "Teraz My" 11 kwietnia 2006 wyprowadzić z równowagi Andrzeja Leppera. Ten dzień po nieprzyjemnym dla niego programie zwołał konferencję prasową, na której oświadczył: "Ja jestem cierpliwy. Wytrzymałem tam i [Andrzej] Morozowski nie dostał w papę za przeproszeniem. A powinien, za to, co zrobił! Ale ja na chamstwo nie odpowiadam chamstwem, tylko kulturą". Wezwany do przeproszenia Morozowskiego przez stację TVN, Lepper odmówił, ale jednak zmienił zdanie. Swoją wypowiedź usiłował obrócić w żart, a samego Morozowskiego oraz stację TVN publicznie przeprosił.

Andrzej Morozowski jest żonaty z Agatą Nowakowską, dziennikarką ekonomiczną "Gazety Wyborczej". Mają syna Janka.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tiky3
d3tiky3
d3tiky3