Trwa ładowanie...
d40gm0v

Misja: Afganistan

Najnowsze informacje
4.2
(2318 głosów)
Oceń:

13-odcinkowy serial "Misja Afganistan" opowiadać będzie historię kilku polskich żołnierzy z jednego batalionu, którzy kierowani różną motywacją trafiają do Afganistanu. Autorem scenariusza "Misji Afganistan" jest Jacek Pawlicki. Reżyseruje Maciej Dejczer.

"Misja: Afganistan" to kolejna wojenna produkcja Akson Studio (po „Czasie Honoru”), firmy należącej do Michała Kwiecińskiego, tym razem po raz pierwszy produkowana dla Canal+!

Żołnierze czwartego plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej szkolą się przed kolejnym wyjazdem do Afganistanu. Będą teraz spędzać więcej czasu na poligonach, a ich rodziny będą musiały oswoić się z nieobecnością bliskich. Dowodzenie plutonem ma objąć młody oficer – porucznik PAWEŁ KONASZEWICZ (Paweł Małaszyński) - dla którego będzie to pierwszy przydział po szkole oficerskiej.

Tak rozpoczyna się historia pierwszego polskiego serialu, opowiadającego losy polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie.

Niektóre z serialowych wydarzeń są inspirowane ich wspomnieniami. „Misja: Afganistan” nie jest jednak serialem wojennym. Kontekst militarny stanowi tło dla historii o grupie mężczyzn z jednego oddziału, o rywalizacji i przyjaźni, bohaterstwie i słabościach, poczuciu obowiązku, tęsknocie i miłości. Jednym z pierwszoplanowych bohaterów jest kobieta-żołnierz, która musi poradzić sobie w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Akcja serialu skupia się na rzeczywistości obozowej. Teoretycznie rodziny nie mają do niej wstępu, a jednak stają się jej częścią. W Afganistanie bowiem, w przeciwieństwie do innych misji, istnieje możliwość stałego kontaktu z bliskimi w Polsce, i choć nie wszyscy decydują się z niej skorzystać, przywiezione z domu problemy wpływają na przebieg zdarzeń.

Serial opowiada o codziennej pracy żołnierzy, o rutynie, którą każdy na swój sposób oswaja i trudnych konsekwencjach podejmowanych decyzji, zarówno służbowych, jak i prywatnych. Bohaterowie reprezentują różne punkty widzenia - wśród żołnierzy wiara w sens interwencji walczy ze zwątpieniem, tak jak brawura z rozsądkiem. Niektórzy traktują wojnę jak męską przygodę, inni jak misję, a jeszcze inni chcą załatwiać na niej osobiste porachunki. Głównym bohaterem jest młody oficer Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński), który prosto po szkole obejmuje dowodzenie plutonem wyjeżdżającym do Afganistanu.

Misja: Afganistan
Tytuł oryginalny

Misja: Afganistan

Gatunek

sensacyjny, serial, wojenny

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

45 min.

Obsada

Sebastian Fabijański (Starszy szeregowy Emil Hołubiczko Młody)

Piotr Rogucki (Starszy szeregowy Marcin Melbor)

Wojciech Czerwiński (Starszy szeregowy Robert Szczęsny Szczeniak)

Mikołaj Krawczyk (Michał „Iwan” Iwańczyk)

Dominik Bąk (Wrzochu)

Grzegorz Kuczeriszka

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40gm0v
d40gm0v
d40gm0v