Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Mindhunter - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
''Mindhunter'' to serial kryminalny Netflix
Podziel się
Qaqwqwrqw

''Mindhunter'' to amerykański serial telewizyjny wyreżyserowany przez Davida Finchera. Jest luźną adaptacją książki ''Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI'' napisanej przez Marka Olshakera i Johna E. Douglasa. W październiku 2017 roku wszystkie odcinki zostały udostępnione na platformie Netflix.

Mindhunter – opis fabuły

''Mindhunter'' opowiada historię jednego z pierwszych i najbardziej znanych profilerów FBI Johna Douglasa (także współautora książki). W serialu natomiast główna rola Holdena Forda przypadła Jonathanowi Groffowi.

W ''Mindhunter'' bohater pierwszoplanowy pracuje jako negocjator, który próbuje dotrzeć i porozmawiać z najbardziej niebezpiecznymi mordercami. W wielu przypadkach musi również współpracować z osobami zdecydowanymi na nawet najbardziej desperackie akcje, jak np. porwania.

Holden Ford zaczyna się interesować innymi naukami pomocnymi w kryminalnym świecie, m.in. psychologią. Bardzo szybko pojmuje, że zrozumienie psychiki mordercy oraz próba przewidzenia kolejnego kroku mordercy mogą okazać się bardzo pomocne w skutecznym łapaniu seryjnych zabójców.

Qaqwqwrqw

Jednak Holden musi borykać się z początkową niechęcią i ostracyzmem ze strony przełożonych oraz innych kolegów z pracy. Za wszelką cenę próbuje przekonać współpracowników do swoich niecodziennych pomysłów. Jako agent FBI chce wykorzystać rozmowy z psychopatami do zrozumienia ich motywacji w działaniu, a także spojrzenia na sprawy kryminalne z perspektywy mordercy.

''Mindhunter'' jest serialem z pogranicza kryminału i thrilleru. Ze względu na utrzymanie klimatu grozy, każdy z odcinków ''Mindhunter'' trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Mindhunter – bohaterowie, obsada

Akcja rozgrywa się w latach 70. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Na początku serialu ''Mindunter'' poznajemy Holdena Forda (Jonathan Groff) agenta FBI,który charakteryzuje się niezdarnością oraz ogólnie pojętą nieporadnością. Jest samotnikiem, analitycznie podchodzi do powierzanych mu zadań, które w typowy dla siebie sposób stara się opisać i wyciągnąć wnioski.

Dopiero pod koniec pierwszego sezonu ''Mindhunter'' okazuje się, że jego przemyślenia oraz działalność jak najbardziej są słuszne. Niestety przez większą część serialu bohater jest całkowicie ignorowany i nikt nie wierzy w jego metody.

Qaqwqwrqw

Paradoksalnie główny bohater ''Mindhunter'' nie wywołuje w widzach sympatii, a raczej politowanie. Natomiast jego drugoplanowi towarzysze, czyli Wendy (Anna Torv) oraz Bill Tench (Holt McCallany) wzbudzają bardziej pozytywne emocje. Nudny Holden ma u boku bardzo ciekawych partnerów, którzy pomagają mu w realizacji jego nietypowych ambicji zawodowych.

W głównych rolach ''Mindhunter'' występują: Jonathan Groff (Holden Ford), Holt McCallany (Bill Tench), Anna Torv (Wendy Carr), Hannah Gross (Debbie Mitford), Cotter Smith (Shepard) czy Cameron Britton (Edmund Kemper).

Mindhunter – ciekawostki

  • reżyser David Fincher jest znany z filmów takich jak: ''Zodiak'', ''Zaginiona dziewczyna'', ''Siedem';'
  • główny bohater wzorowany jest na postaci Johna Douglasa, który jako jeden z pierwszych podjął się próby profesjonalnego profilowania zabójców;
  • serialowy Holden Ford, podobnie jak John Douglas, przeprowadził ''wywiady'' z największymi seryjnymi mordercami, np. Charlesem Mansonem, Tedem Bundym, Davidem Berkowitzem.
Tytuł oryginalny

Mindhunter

Gatunek

Thriller, Kryminał

Kraj produkcji

USA

Data premiery

13.10.2017

Czas trwania odcinka

60 min.

Liczba sezonów

1

Reżyser

David Fincher

Scenarzysta

Joe Penhall

Obsada

Jonathan Groff

Anna Torv

Cotter Smith

Holt McCallany

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw