Trwa ładowanie...
d2u9vdq

Mindhunter

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Netflix
Źródło: Netflix

''Mindhunter'' to amerykański serial telewizyjny wyreżyserowany przez Davida Finchera. Jest luźną adaptacją książki ''Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI'' napisanej przez Marka Olshakera i Johna E. Douglasa. W październiku 2017 roku wszystkie odcinki zostały udostępnione na platformie Netflix.

Mindhunter – opis fabuły

''Mindhunter'' opowiada historię jednego z pierwszych i najbardziej znanych profilerów FBI Johna Douglasa (także współautora książki). W serialu natomiast główna rola Holdena Forda przypadła Jonathanowi Groffowi.

W ''Mindhunter'' bohater pierwszoplanowy pracuje jako negocjator, który próbuje dotrzeć i porozmawiać z najbardziej niebezpiecznymi mordercami. W wielu przypadkach musi również współpracować z osobami zdecydowanymi na nawet najbardziej desperackie akcje, jak np. porwania.

Holden Ford zaczyna się interesować innymi naukami pomocnymi w kryminalnym świecie, m.in. psychologią. Bardzo szybko pojmuje, że zrozumienie psychiki mordercy oraz próba przewidzenia kolejnego kroku mordercy mogą okazać się bardzo pomocne w skutecznym łapaniu seryjnych zabójców.

Jednak Holden musi borykać się z początkową niechęcią i ostracyzmem ze strony przełożonych oraz innych kolegów z pracy. Za wszelką cenę próbuje przekonać współpracowników do swoich niecodziennych pomysłów. Jako agent FBI chce wykorzystać rozmowy z psychopatami do zrozumienia ich motywacji w działaniu, a także spojrzenia na sprawy kryminalne z perspektywy mordercy.

''Mindhunter'' jest serialem z pogranicza kryminału i thrilleru. Ze względu na utrzymanie klimatu grozy, każdy z odcinków ''Mindhunter'' trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Mindhunter – bohaterowie, obsada

Akcja rozgrywa się w latach 70. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Na początku serialu ''Mindunter'' poznajemy Holdena Forda (Jonathan Groff) agenta FBI,który charakteryzuje się niezdarnością oraz ogólnie pojętą nieporadnością. Jest samotnikiem, analitycznie podchodzi do powierzanych mu zadań, które w typowy dla siebie sposób stara się opisać i wyciągnąć wnioski.

Dopiero pod koniec pierwszego sezonu ''Mindhunter'' okazuje się, że jego przemyślenia oraz działalność jak najbardziej są słuszne. Niestety przez większą część serialu bohater jest całkowicie ignorowany i nikt nie wierzy w jego metody.

Paradoksalnie główny bohater ''Mindhunter'' nie wywołuje w widzach sympatii, a raczej politowanie. Natomiast jego drugoplanowi towarzysze, czyli Wendy (Anna Torv) oraz Bill Tench (Holt McCallany) wzbudzają bardziej pozytywne emocje. Nudny Holden ma u boku bardzo ciekawych partnerów, którzy pomagają mu w realizacji jego nietypowych ambicji zawodowych.

W głównych rolach ''Mindhunter'' występują: Jonathan Groff (Holden Ford), Holt McCallany (Bill Tench), Anna Torv (Wendy Carr), Hannah Gross (Debbie Mitford), Cotter Smith (Shepard) czy Cameron Britton (Edmund Kemper).

Mindhunter – ciekawostki

  • reżyser David Fincher jest znany z filmów takich jak: ''Zodiak'', ''Zaginiona dziewczyna'', ''Siedem';'
  • główny bohater wzorowany jest na postaci Johna Douglasa, który jako jeden z pierwszych podjął się próby profesjonalnego profilowania zabójców;
  • serialowy Holden Ford, podobnie jak John Douglas, przeprowadził ''wywiady'' z największymi seryjnymi mordercami, np. Charlesem Mansonem, Tedem Bundym, Davidem Berkowitzem.
Mindhunter
Tytuł oryginalny

Mindhunter

Gatunek

Thriller, Kryminał

Kraj produkcji

USA

Data premiery

13.10.2017

Czas trwania odcinka

60 min.

Liczba sezonów

1

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u9vdq
d2u9vdq
d2u9vdq