Trwa ładowanie...
di3c661

Miłość nad rozlewiskiem

Najnowsze informacje
5.0
(4200 głosów)
Oceń:

„Miłość nad rozlewiskiem” to drugi sezon serialu „Dom nad rozlewiskiem”. Po blisko rocznej przerwie miłość znów zawitała nad rozlewisko. Tym razem ekipa serialu w reżyserii Adka Drabińskiego przeniosła się w okolice Pajtun, gdzie znajduje się pensjonat Małgosi, kreowanej ponownie przez Joannę Brodzik.

To właśnie podczas otwarcia i poświęcenia pensjonatu "Nad rozlewiskiem" widzowie spotkają się ponownie z bohaterami książki Małgorzaty Kalicińskiej "Miłość nad rozlewiskiem".

Wśród dobrze znanych postaci z pierwszej części serialu „Dom nad rozlewiskiem” zobaczymy także: Małgorzatę Braunek, Jerzego Schejbala, Agnieszkę Mandat, Olgę Frycz, Annę Czartoryską, Antka Królikowskiego, Ewę Bakalarską, Piotra Grabowskiego czy Bartka Kasprzykowskiego, ale pojawiają się także nowi bohaterowie.

Za kanwę scenariusza serialu* „Miłość nad rozlewiskiem”* posłużyła bestsellerowa książka Małgorzaty Kalicińskiej pod tym samym tytułem. To ciepła, pełna optymizmu, humoru i życiowej mądrości opowieść o wyboistej drodze, jaką czasami trzeba przejść, by w końcu odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia, zasmakować szczęścia i miłości. Pięknie sfilmowana historia rozgrywa się głównie w mazurskich plenerach oddających piękno i potęgę przyrody.

Po śmierci Zofii Małgosia zamyka się w sobie, nie ma ochoty wychodzić z domu. W końcu, pod wpływem perswazji przyjaciółki, ponownie jedzie na Mazury. Chce wreszcie poważnie porozmawiać z matką, wyjaśnić rodzinne tajemnice, wyrzucić z siebie pretensje i żale, które nagromadziły się w niej przez lata. Basia wyznaje jej, że czuła się nieprzygotowana do macierzyństwa, niewystarczająco dojrzała. Chciała zasmakować życia, a nie zajmować się wyłącznie dzieckiem i domem. A kiedy pokochała kolegę z pracy, Andrzeja, wdała się z nim w szalony romans i zdecydowała się porzucić męża. Ten, w zamian za zgodę na rozwód, zażądał od niej zrzeczenia się praw do dziecka. Odtąd Małgosię wychowywał tylko ojciec, matki już nie widywała. Marysia próbuje robić karierę muzyczną, śpiewając w klubie, ale idzie jej to opornie. Dziewczyna jednak się nie załamuje.

Druga transza serialu "Miłość nad rozlewiskiem", podobnie jak pierwsza, składa się z trzynastu odcinków. Premiera serialu nastąpiła 12 września 2010 roku w TVP1.

Miłość nad rozlewiskiem
Tytuł oryginalny

Miłość nad rozlewiskiem

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Piotr Kamiński (Policjant)

Antoni Królikowski (Kuba)

Anna Czartoryska (Przyjaciółka Marysi)

Rafał Rutkowski (Wiktor)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di3c661
di3c661
di3c661