Trwa ładowanie...
d8126xg

Miliard w rozumie

Najnowsze informacje
2.8
(6 głosów)
Oceń:

"Miliard w rozumie" to jeden z kultowych teleturniejów polskiej telewizji lat 90.tych. Prowadzony przez znanego dziennikarza radiowego i telewizyjnego - Janusza Weissa gromadził przed telewizorami sporą widownię głodną wiedzy z wielu dziedzin nauki. Program zapisał się w świadomości widzów tak bardzo, że niedawno poswatała nawet petycja fanów teleturnieju domagających się przywrócenia produkcji na antenę.

"Miliard w rozumie" był owocem współpracy Telewizji polskiej i wydawnictwa PWN. Twórcami formuły programu byli Leszek Stafiej - dziennikarz i Grzegorz Boguta ówczesny dyrektor oficyny PWN. Według założeń pomysłodawców uczestnicy programu walczyli o tytułowy miliard złotych, co przed nominacją równało się kwocie stu tysięcy złotych. Wygraną mogła zapewnić jedynie rozległa wiedza z zakresu przeszło 54 dziedziny wiedzy. Pytania z poszczególnych kategorii naukowych zadawał obdarzony niezwykłym głosem - Janusz Weiss.

Pierwszym etapem teleturnieju było wyłonienie czterech zwycięzców poszczególnych odcinków, którzy w intelektualnej batalii pokonali swoich konkurentów. W drugiej części sezonu, telewidzowie oglądali zaciętą rywalizację pomiędzy zwycięzcami poprzednich potyczek. W ten sposób najlepsi z najlepszych mierzyli się ze sobą w trzech rundach walcząc o główną nagrodę.

Program emitowano na antenie TVP do 2005 roku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8126xg
d8126xg
d8126xg