Trwa ładowanie...
d2m9rq2

Miliard w rozumie

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

"Miliard w rozumie" to jeden z kultowych teleturniejów polskiej telewizji lat 90.tych. Prowadzony przez znanego dziennikarza radiowego i telewizyjnego - Janusza Weissa gromadził przed telewizorami sporą widownię głodną wiedzy z wielu dziedzin nauki. Program zapisał się w świadomości widzów tak bardzo, że niedawno poswatała nawet petycja fanów teleturnieju domagających się przywrócenia produkcji na antenę.

"Miliard w rozumie" był owocem współpracy Telewizji polskiej i wydawnictwa PWN. Twórcami formuły programu byli Leszek Stafiej - dziennikarz i Grzegorz Boguta ówczesny dyrektor oficyny PWN. Według założeń pomysłodawców uczestnicy programu walczyli o tytułowy miliard złotych, co przed nominacją równało się kwocie stu tysięcy złotych. Wygraną mogła zapewnić jedynie rozległa wiedza z zakresu przeszło 54 dziedziny wiedzy. Pytania z poszczególnych kategorii naukowych zadawał obdarzony niezwykłym głosem - Janusz Weiss.

Pierwszym etapem teleturnieju było wyłonienie czterech zwycięzców poszczególnych odcinków, którzy w intelektualnej batalii pokonali swoich konkurentów. W drugiej części sezonu, telewidzowie oglądali zaciętą rywalizację pomiędzy zwycięzcami poprzednich potyczek. W ten sposób najlepsi z najlepszych mierzyli się ze sobą w trzech rundach walcząc o główną nagrodę.

Program emitowano na antenie TVP do 2005 roku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m9rq2
d2m9rq2
d2m9rq2
d2m9rq2

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj