Trwa ładowanie...
d4jw5e7

Mentalista

Najnowsze informacje
4.1
(674 głosy)
Oceń:

„Mentalista” (The Mentalist) to dramat kryminalny, historia Patricka Jane, niezależnego detektywa współpracującego z Kalifornijskim Biurem Śledczym przy rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Udoskonalił on swoje zdolności obserwacyjne niemal do perfekcji, dzięki czemu pomaga w rozwiązywaniu spraw.

Amerykańska premiera odbyła się 23 sierpnia 2008 roku na kanale CBS. Twórcą serialu "Mentalista" jest Bruno Heller, jeden z najlepszych brytyjskich scenarzystów telewizyjnych będących również pomysłodawcą głośnego „Rzymu”. Serial „Mentalista” składa się z trzech sezonów. W Polsce można go oglądać na Canale + oraz TVN.

Patrick Jane (Simon Baker) jest niezależnym konsultantem współpracującym z Kalifornijskim Biurem Śledczym mającym siedzibę w Sacramento. I choć nie jest stróżem prawa, wykorzystuje swoje umiejętności pomagając policji w najtrudniejszych i najbardziej zagadkowych sprawach.

Patrick Jane jest postacią szczególną. Niegdysiejszy oszust podający się za medium i cieszący się sławą celebryty, załamał się po tym jak jego żona i córeczka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę nazwanego przez prasę „Czerwonym Johnem”. Dręczony wyrzutami sumienia i zrozpaczony Jane porzuca dawne życie i zaczyna pomagać oficerom Kalifornijskiego Biura Śledczego w ich codziennej pracy. Wierzy, że dzięki temu kiedyś schwyta Czerwonego Johna i będzie miał okazję zemścić się za śmierć rodziny.

Oficjalnie Patrick Jane zaprzecza jakoby miał jakiekolwiek nadnaturalne zdolności. Jest jednak człowiekiem bardzo inteligentnym oraz wyjątkowo utalentowanym hipnotyzerem i... kieszonkowcem, co w połączeniu z niezwykłym zmysłem obserwacji i umiejętnością szybkiego kojarzenia faktów czyni z niego niezwykle trudnego przeciwnika. Jane nie waha się korzystać ze swoich umiejętności byle tylko zmusić przestępcę do przyznania się do winy i postawić go przed obliczem sprawiedliwości.

W codziennej pracy wspierają go pracownicy Kalifornijskiego Biura Śledczego: Teresa Lisbon (Robin Tunney), Kimball Cho (Tim Kang), Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz Grace Van Pelt (Amanda Righetti).

Mentalista
Tytuł oryginalny

Mentalist, The

Gatunek

dramat, serial

Kraj produkcji

USA

Obsada

Todd Jeffries (Pierwszy oficer)

Gwendoline Yeo (Alexandra)

Brian Oblak

Evan Peters (Oliver McDaniel)

David Nutter

Meredith Monroe (Verona Westlake)

Jesse Burch (Agent Dyson)

John Prosky (Doktor Evan Quick)

Max Martini (Fletcher Moss)

Alice Evans (Ilsa Engels)

Dina Meyer (Abigail Barge)

Nicholle Tom (Marilyn Monroe)

Lochlyn Munro (Kieth Farrow)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jw5e7
d4jw5e7
d4jw5e7