Trwa ładowanie...
d3aba5p

Mecenas Lena Barska

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

''Mecenas Lena Barska'' to polski serial obyczajowy stworzony przez ATM. Był emitowany od października 2017 roku do maja 2018 roku na kanale TV4. ''Mecenas Lena Barska'' opowiada historię tytułowej bohaterki, która musi pogodzić życie rodzinne i zawodowe w nietuzinkowy sposób.

Mecenas Lena Barska – opis fabuły, bohaterowie

Serial ''Mecenas Lena Barska'' dotyczy historii tytułowej bohaterki Leny (Izabella Bukowska), która z powodzeniem prowadzi kancelarię adwokacką w Warszawie. Atrakcyjna 40-letnia prawniczka jest mamą dwójki dzieci: Asi (Natalia Idzikiewicz) oraz Wojtka (Jakub Dyniewicz). Kobieta od niedawna jest rozwiedziona z Jerzym (Piotr Wiszniowski), który od czasu do czasu uprzykrza jej życie.

W serialu ''Mecenas Lena Barska'' perypetie ambitnej prawniczki przeplatają się z wątkami miłosnymi i zawodowymi. Lena stara się zacząć żyć na nowo po rozstaniu z mężem, ale wciąż odczuwa ukłucie żalu oraz smutku z powodu rozwodu. Choć na co dzień zajmuje się prawem rodzinnym, rozwód traktuje w kategorii porażki. Lena Barska jest perfekcjonistką - z powodzeniem prowadzi prestiżową kancelarię, a wychowywanie dzieci nie sprawia jej najmniejszych problemów. Jednak mecenas podświadomie marzy o nowej miłości, do czego zachęca ją Asia.

W kolejnych odcinkach ''Mecenas Leny Barskiej'' cierpliwość prawniczki zostaje wystawiona na ciężką próbę. Przypadkowo spotyka byłego męża w towarzystwie nowej partnerki Żanety (Marta Termena), która jest znacznie młodsza od Jerzego. Lena nie może znieść widoku odmienionego byłego męża oraz wyglądu jego kochanki. Asia i Wojtek również nie przepadają za Żanetą, a dodatkowo nie mogą znieść, że rodzice na dobre się rozstali.

W serialu ''Mecenas Lena Barska'' główna bohaterka skupia się na pracy i swoich dzieciach, zapominając o sobie. Załamana rozpadem własnego małżeństwa Lena, całkowicie straciła nadzieję na nową miłość. Jednak jej córka ma zupełnie inne zdanie na ten temat – namawia mamę na szukanie prawdziwej miłości.

Lena w wyniku nieoczekiwanego splotu wydarzeń, spotyka swojego dawnego ukochanego Macieja (Andrzej Pieńko). Mężczyzna jest nauczycielem matematyki jej syna i to właśnie dzięki szkolnej wywiadówce prawniczka i dawny znajomy po latach nawiązują kontakt. Asia jest zachwycona powoli rodzącą się miłością pomiędzy jej mamą a Maciejem. Niestety entuzjazmu siostry nie podziela Wojtek, który nie lubi nauczyciela ani przedmiotu, którego uczy.

W ''Mecenas Lenie Barskiej'' Jerzy okazuje się zazdrosny o potencjalny związek byłej żony. Coraz częściej i chętniej wpada bez zapowiedzi do jej domu, aby utrudnić Lenie możliwość spotkania z Maciejem. Mimo przeszkód, Barska i nowy ukochany spotykają się regularnie, ale ze względu na dzieci Lena chce nieco zmniejszyć tempo. Jerzy wykazuje niechęć w stosunku do Macieja, a Wojtek mu wtóruje. Chcąc złagodzić stosunki między mężczyznami, Żaneta organizuje kolację we czworo, która kończy się katastrofą.

''Mecenas Lena Barska'' to historia prawniczki, która musi w nietuzinkowy sposób prowadzić świetną kancelarię oraz samotnie zająć się wychowywaniem dorastających dzieci. Serial łączy w sobie wątki prawnicze, rodzinne, miłosne oraz kryminalne. Elementy humorystyczne także podkręcają fabułę.

Mecenas Lena Barska – obsada

W rolach głównych występują:

  • Izabella Bukowska jako Lena Barska;
  • Natalia Idzikiewicz jako Asia Barska;
  • Jakub Dyniewicz jako Wojtek Barski;
  • Piotr Wiszniowski jako Jerzy Barski;
  • Andrzej Pieńko jako Maciej Sokołowski;
  • Marta Termena jako Żaneta.

W pozostałych rolach:

  • Ludmiła Warzecha jako Krystyna Nawrocka;
  • Paweł Lipnicki jako Kazimierz Zabłocki;
  • Ewa Leśniak jako Maria Sokołowska;
  • Marek Urbański jako Władysław Nawrocki.
Mecenas Lena Barska
Tytuł oryginalny

Mecenas Lena Barska

Gatunek

Obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Data premiery

01.10.2017

Czas trwania odcinka

45 min.

Liczba sezonów

2

Reżyser
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aba5p
d3aba5p
d3aba5p