Trwa ładowanie...
d1kcse6

Max Headroom

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Max Headroom to popularny program telewizyjny o charakterze science-fiction.
d1kcse6
WP Film
Źródło: WP Film

Max Headroom – opis

Max Headroom to program telewizyjny, który wystartował w 1985 roku. Bohaterem produkcji był konferansjer muzyki i teledysków pracujący w angielskiej telewizji na kanale 4. Max Headroom zyskał popularność także poza telewizją. Postać ta uczestniczyła w wielu reklamach, w tym Coca-Coli i Cinemaxu. W niedalekiej przyszłości kanał 4 zrealizował godzinny film telewizyjny „Titled 20 Minutes into the Future”, który ukazuje niedaleką przyszłość zdominowaną przez telewizję i wielkie korporacje. W świecie tym nie powinno się w ogóle wyłączać telewizora. Bohaterem jest Edison Carter, który ścigany jest przez przełożonych, ulega wypadkowi co prowadzi do zamiany jego mózgu w program komputerowy. Na bazie tego filmu w 1987 roku amerykańska stacja telewizyjna ABC produkuje serial, w którym główną postacią jest Max Headroom, który wraz z Edisonem, kontrolerem Edisona, i paroma innymi ludźmi z załogi stacji 23 walczą z przestępczością, przekonują i zyskują sponsorów oraz wygrywają z konkurencją. Serial liczył dwa sezony. Pierwsze sześć odcinków emitowane było od 31 marca do 5 maja 1987 roku, natomiast kolejne osiem od 18 września 1987 roku do 5 maja 1988 roku.

Max Headroom – ciekawostki

Do stworzenia grafiki serialu Max Headroom użyto popularnego w tamtym okresie komputera Commodore Amiga.

Pierwszy odcinek seralu Max Headroom to remake brytyjskiego filmu telewizyjnego z 1985 roku o tym samym tytule.

W serialu Max Headroom stwierdza się, że Bryce ma 18 lat, a jego akta wskazują, że urodził się 7 października 1988 roku, co oznacza, że historia ma miejsce w latach 2005/2006.

Według pierwszego odcinka, nazwa "Max Headroom" wzięła się stąd, że, podczas ucieczki Edisona Cartera przed strażnikami, wsiadł on na motocykl i zmierzał ku bramie wylotowej garażu opisanej jako MAX HEADROOM. Mimo że był w śpiączce, jego pamięć została pobrana do komputera przez Bryce'a Lyncha, a komputerowo wygenerowana osobowość wybrała tę nazwę jako jego nowe imię.

Mr. Belvedere (1985) miał zastąpić serial Max Headroom po jego zakończeniu, również miał być krótkotrwałym serialem.

Obraz Maxa nie był generowany komputerowo, ale Matt Frewer, wcielający się w jego postać, występował w skomplikowanej protezie makijażowej nałożonej za pomocą technologii niebieskiego ekranu.

Znakiem "Maxa Headrooma" jest brytyjski odpowiednik "Maximum Clearance".

Max Headroom – nagrody

Serial Max Headroom jest zdobywcą Nagrody Emmy w 1987 roku w kategorii Wybitna reżyseria serialu (Richard B. Lewis, Bernard P. Cutler, Leslie McCarthy-Frankenheimer) oraz Najlepsza edycja dźwięku w serialu (Doug Grindstaff, Richard Corwin, Clark Conrad, Brad Sherman, Richard Taylor, James Wolvington, Dick Bernstein), a także w kategorii Najlepszy Mikser Dźwięku w serialu dramatycznym (Gary Alexander, Joe Kenworthy, Tim Philben, Bill Thiederman). W tym samym roku serial Max Headroom został nominowany do Nagrody Emmy w kategoriach: Najlepsza charakteryzacja w serialu (Katalin Elek, Zoltan Elek za odcinek "Security Systems") oraz Najlepsze fryzury w serialu (Janice Alexander za odcinek "Body Banks").

Max Headroom
Tytuł oryginalny

Max Headroom

Gatunek

komedia, sci-fi

Rok produkcji

1987

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kcse6
d1kcse6
d1kcse6
d1kcse6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj