Trwa ładowanie...
dpel68f

Marczuk Weronika

Najnowsze informacje
5.0
(3 głosy)
Oceń:

Weronika Marczuk urodziła się w Kijowie na Ukrainie. Tam ukończyła szkołę muzyczną i warsztaty z pantomimy i tańca nowoczesnego.

Do Polski przyjechała w 1992. Od 1992 była żoną Bartka Nowopolskiego. W 1993 wzięła z nim rozwód. W 1995 roku wyszła za Cezarego Pazurę. Ich małżeństwo trwało 12 lat.

Pomimo zdolności artystycznych postanowiła pójść na prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz aplikację radcowską. Jest również absolwentką studiów MBA w Business Centre Club.

Prowadzi kancelarię radców prawnych ANVERO specjalizującą się w prawie autorskim i prasowym.

W 1997 roku objęła również prowadzenie spółki Sting. Reprezentuje Spółkę jednoosobowo jako Prezes Zarządu. Pełni również funkcję Dyrektora i Pełno- mocnika Stowarzyszenia Aktorów Filmowych i Telewizyjnych. STING Communication zapewnia obsługę w zakresie przygotowania i realizacji produkcji filmowych, telewizyjnych, a także reklamowych.

Od 2002 zarządza Stowarzyszeniem Aktorów Filmowych i Telewizyjnych. Działa także w zarządzie Art. Sport Fundacji.

W 2006 roku objęła funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy. Jest również współzałożycielką Fundacji Centrum Polsko-Ukraińskie. Od wielu lat promuje Ukrainę w Polsce, ale również Polskę na Ukrainie.

Od września 2007 była członkiem jury programu TVN "You Can Dance - Po prostu tańcz", a od września 2008 wraz z Pauliną Młynarską prowadziła w TVN Style program "Miasto kobiet". W styczniu Weronika Marczuk pożegnała się z programem. Mówi się, że Marczuk nie sprawdziła się w roli prowadzącej i niezbyt ciekawie wypadła w duecie z Pauliną Młynarską.

W 2009 roku CBA oskarżyła Marczuk o przyjęcie 100 tys. zł łapówki w zamian za pomoc w prywatyzacji państwowego wydawnictwa. Wyszła na wolność za rekordową kaucję - 600 tys. zł. W związku ze sprawą prezenterka usunęła się z cień i zrezygnowała z jurorowania w "You can dance".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpel68f
dpel68f
dpel68f