Trwa ładowanie...
d3opp5x

Mała Brytania w Ameryce

Najnowsze informacje
4.7
(67 głosów)
Oceń:

„Mała Brytania w Ameryce” (Little Britain USA) jest kontynuacją cieszącego się ogromną popularnością serialu „Mała Brytania”. David Walliams i Matt Lucas w 2008 roku postanowili stworzyć nową serię telewizyjną umiejscowioną w Stanach Zjednoczonych w związku z ogromną popularnością oryginału. Serial jest produkcją własną HBO. Składa się z sześciu półgodzinnych odcinków.

Każdy odcinek „Małej Brytanii w Ameryce” składa się z krótkich skeczy rodem z Monty Pythona. W serialu ważne są nie tylko wykreowane przez Matta Lucasa i Davida Walliamsa postacie, ale także osoba narratora, który przekazuje nam sensacyjne informacje na temat Wielkiej Brytanii. W serialu nie zabraknie też gości specjalnych. Są to: Sarah Chalke, Vivica A. Fox, Geraldine James, Harry Lennix, Rosie O'Donnell, Paul Rudd oraz Sting.

Pomysłodawcami, autorami scenariusza oraz odtwórcami głównych ról w serialu są Matt Lucas i David Walliams. W 2005 roku otrzymali oni nagrodę BAFTY dla najlepszych aktorów komediowych, zaś samą „Małą Brytanię” uznano za najlepszy serial komediowy. W związku z niesłabnącą popularnością produkcji jej twórcy stworzyli nową serię, przenosząc jej bohaterów do współczesnej Ameryki. Jednym z jej producentów wykonawczych jest Simon Fuller, twórca amerykańskiego „Idola”. Natomiast reżyserią zajęli się Michael Patrick Jann (Flight of The Conchords) oraz David Schwimmer, aktor znany z serialu „Przyjaciele”.

W serialu w głównej obsadzie znaleźli się: Marjorie Dawes, Bubbles DeVere, Vicky Pollard, Daffyd Thomas, Sebastian Love, Carol Beer, Lou and Andy, Harvey Pincher, Emily Howard, Linda Flint.

"Mała Brytania" zaistniała najpierw na antenie BBC Radio 4, gdzie w 2001 r. pojawiło się na antenie 9 półgodzinnych odcinków. W 2003 r. brytyjski serial pojawił się w telewizji.

Mała Brytania w Ameryce
Tytuł oryginalny

Little Britain USA

Gatunek

komedia, serial

Kraj produkcji

USA

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3opp5x
d3opp5x
d3opp5x