Trwa ładowanie...
d3fnef9

Mała Brytania

Najnowsze informacje
5.0
(1184 głosy)
Oceń:

„Mała Brytania” (ang. Little Britain) to brytyjski komediowy serial wyprodukowany przez BBC i emitowany po raz pierwszy w latach 2003-2006. Składa się z trzech serii i 21 odcinków. W Polsce serial był emitowany w TVP2 wiosną 2007 roku.

W pierwszym odcinku poznajemy głównych bohaterów serialu - karykaturalne postacie rzekomo reprezentujące współczesne społeczeństwo brytyjskie. Są to m.in.: Vicky Pollard - zepsuta nastolatka, która ma poważne problemy w szkole, Premier i jego asystent Sebastian zdradzający skłonności homoseksualne, transwestyta Edward przedstawiający się jako Emily Howard, Andy - kapryśny pseudokaleka na wózku i jego cierpliwy opiekun Lou, Jason - młody człowiek zakochany w babci swego kolegi.

Pojawi się także Kenny Craig - hipnotyzer wykorzystujący w codziennym życiu swoje zdolności, Dennis Waterman - karzełkowaty aktor i niewydarzony kompozytor piosenek do filmów, Marjorie prowadząca zajęcia dla osób z nadwagą w Klubie Odtłuszczania, tajemniczy Szkot zadający zagadki gościom swojego pensjonatu oraz Daffyd - zdeklarowany gej z walijskiej wioski górniczej.

"Mała Brytania" zaistniała najpierw na antenie BBC Radio 4, gdzie w 2001 r. pojawiło się na antenie 9 półgodzinnych odcinków. W 2003 r. serial pojawił się w telewizji. W 2005 r. "Mała Brytania" otrzymała nagrodę BAFTA dla najlepszego serialu komediowego, a występujący tam Matt Lucas i David Walliams - nagrody dla najlepszych aktorów komediowych. W 2005 r. uhonorowano serial Złotą Różą na festiwalu programów telewizyjnych w Lucernie (do 2003 r. festiwal odbywał się w Montreux).

W serialu „Mała Brytania” główne role zagrali: Tom Baker, Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Joann Condon, Anthony Head, Charu Bala Chokshi, Steve Furst, Stephen Aintree.

W 2008 roku telewizja HBO wyemitowała 6-odcinkową amerykańską wersję serialu pt. „Mała Brytania w Ameryce” (Little Britain USA), wyprodukowaną wspólnie z BBC.

Mała Brytania
Tytuł oryginalny

Little Britain

Gatunek

komedia, serial

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Czas trwania odcinka

30 min.

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fnef9
d3fnef9
d3fnef9