Trwa ładowanie...
dm6r8jb

Robert Makłowicz

Najnowsze informacje
5.0
(3 głosy)
Oceń:
dm6r8jb

Robert Makłowicz to jeden z najbardziej popularnych krytyków kulinarnych. Choć nie ma wykształcenia gastronomicznego, sztukę gotowania opanował do perfekcji, a rozległej wiedzy kulinarnej i talentu może mu pozazdrościć niejeden szef kuchni. To, co zdecydowanie wyróżnia Makłowicza od innych telewizyjnych kucharzy, to niezwykły talent oratorski. Makłowicz potrafi nie tylko doskonale gotować, ale też interesująco opowiadać. Nie wiadomo, który z talentów: kulinarny czy krasomówczy zapewnia Makłowiczowi rzesze wiernych fanów, którzy śledzą jego kulinarne podróże od ponad 14 lat!

Robert Makłowicz to prawdziwie wszechstronna postać. Urodzony w Krakowie na początku lat 60., zdobył wykształcenie z zakresu prawa i historii na Uniwersytecie Jagielońskim. Po studiach Makłowicz zajął się dziennikarstwem.

Na początku lat 90 tych rozpoczął współpracę z redakcją "Gazety Wyborczej". Jednak rozgłos i powszechną rozpoznawalność zapewnił mu telewizyjny program TVP "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza", w którym autor przedstawił swoją największą życiową pasję - gotowanie.

Program zapewnił Makłowiczowi uznanie i popularność, a prowadzący dołączył do grona najważniejszych polskich krytyków kulinarnych. W 2002 roku Makłowicz powrócił do pisania i zaczął publikować felietony o tematyce kulinarnej w tygodniku "Wprost". Współpracował też z tygodnikami "Newsweek" i "Przekrój".

Prywatnie Makłowicz od 1991 roku jest mężem producentki filmowej, Agnieszki Pogody. Mają dwóch synów Mikołaja i Ferdynanda.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm6r8jb
dm6r8jb
dm6r8jb