Trwa ładowanie...
d225235

Magia Niagary

Najnowsze informacje
5.0
(31 głosów)
Oceń:

„Magia Niagary” to zabawna, prowokująca, ale przede wszystkim szalenie urokliwa i frapująca opowieść o dwudziestoletniej Jaye (Caroline Dhavernas), która w przeciwieństwie do tłumu turystów odwiedzających słynny wodospad na granicy USA i Kanady, nie widziała dotąd nic nadzwyczajnego w tym miejscu, aż pewnego dnia odkrywa, że rzeczywistość wokół niej jest obszarem magicznym.

Wraz z nią będziemy odtąd świadkami wielu dziwnych sytuacji, opowiedzianych z domieszką czarnego humoru, w których świat fantastyczny doskonale przenika do tego realnego.

Wodospad Niagara – miejsce akcji - to jeden z siedmiu cudów natury; cel turystycznych eskapad i podróży poślubnych. Wedle prastarej legendy zamieszkuje go indiański bóg o wyjątkowo ponurych obyczajach. Przed laty pewna indiańska księżniczka poświęciła swoje życie, by go przebłagać w imieniu swojego ludu i odtąd... jej pomnik ze sławną fontanną stoi na przeciw sklepu z pamiątkami dla turystów, w którym pracuje główna bohaterka tego serialu - Jaye Tyler.

Dla jej znajomych i rodziny pozostaje sekretem, czemu ta absolwentka filozofii woli pracować jako sprzedawczyni, zamiast ambitnie piąć się po szczeblach kariery zawodowej. Życie Jaye bezpowrotnie zmienia się, gdy po raz pierwszy dziewczyna słyszy słowa wypowiadane przez... statuetką lwa.

Jaye początkowo przeżywa szok, gdy uświadamia sobie, że na przekór zdrowemu rozsądkowi rozmawia z plastikowym zwierzakiem, ale wypełnia czarodziejskie wytyczne tej maskotki. Zawsze pragnie zrobić dobry uczynek, co nierzadko przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. I bynajmniej nie dziwi jej, że ogrodowe flamingi, porcelanowy dzbanek w kształcie krówki czy też pluszowy miś wydają jej różne polecenia.

Bardziej zaczyna zastanawiać Jaye, w jaki sposób martwy przedmiot może w ogóle mówić. Indianie wierzyli, że wszystkie rzeczy mają duszę, więc bohaterka tej opowieści nie protestuje, gdy w jej życiu świat realny tak łatwo przenika się z fantastycznym. Poddaje się przeznaczeniu, które stawia na jej drodze z pozoru zwyczajnych ludzi z ich niezwykłymi losami i śpieszy na pomoc potrzebującym.

Gdyby nie jej magiczne skłonności, Jaye mogłaby uchodzić za typową młodą kobietę, która ponad wszystko ceni sobie niezależność, dlatego opuściła rodzinny dom i zamieszkała w przyczepie kempingowej.

Ale jej rodzina: ojciec Darrin (William Sadler), matka Karen (Diana Scarwid), starsza siostra Sharon (Katie Finneran) i brat Aaron (Lee Pace) też zachowują się ekscentrycznie. Tylko oni dbają, by ukryć swoje obsesyjne pasje i sekretne skłonności w najgłębszej tajemnicy. W innym miejscu na świecie za dziwaka mógłby też uchodzić najbliższy przyjaciel Jaye - Eric Gotts (Tyron Leitso), który pozostał w Niagara Falls jako barman po tym, jak podczas miesiąca miodowego żona zdradziła go z portierem. Jaye niechętnie przyzna się, że pokochała Erica pierwszą miłością.

Magia Niagary
Tytuł oryginalny

Wonderfalls

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

60 min.

Obsada

Lee Pace (Aaron Tyler )

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d225235
d225235
d225235