Trwa ładowanie...
d16olcj

Magia kłamstwa

Najnowsze informacje
4.3
(298 głosów)
Oceń:

„Magia kłamstwa” (ang. Lie to me) to amerykański serial telewizyjny, zainspirowany naukowcem behawiorystą. Produkcja opowiada o ekspercie w dziedzinie wykrywania oszustwa. Premiera pierwszego sezonu odbyła się 21 stycznia 2009 roku na kanale FOX. W Polsce serial można zobaczyć na kanałach Canal+ i Fox Life.

Serial „Magia kłamstwa” to fascynujący dramat zainspirowany odkryciami naukowymi psychologa dr Paula Ekmana, który specjalizuje się w odczytywaniu znaczenia emocji oraz znaczenia mikroekspresji pojawiających się na ludzkiej twarzy, w gestach i głosie, by ujawnić prawdę i kłamstwa podczas śledztw w sprawach kryminalnych.

Dr Cal Lightman grany przez znakomitego Tim Roth’a jest w stanie wykryć prawdę na podstawie analizy twarzy, ciała, głosu i mowy danej osoby. Kiedy ktoś wzrusza ramionami, obraca rękoma czy podnosi dolną wargę, Lightman wie, że kłamie. Analizując wyrazy twarzy może odczytać ludzkie uczucia – od ukrytej niechęci, poprzez zainteresowanie seksualne do zazdrości. Lightman wie, że jego naukowe umiejętności to zarówno błogosławieństwo, jak i przekleństwo w życiu prywatnym, gdzie rodzina i przyjaciele oszukują siebie nawzajem tak ochoczo jak przestępcy i obcy. Lightman jest światowej klasy ekspertem w wykrywaniu oszustw, naukowcem, który bada wyrazy twarzy i niekontrolowany język ciała, aby odkryć nie tylko czy kłamiesz, ale również dlaczego.

Lightman jest szefem grupy ekspertów z The Lightman Group, której pracownicy pomagają FBI, agencjom rządowym i lokalnej policji w najtrudniejszych sprawach. Dr Gillian Foster (Kelli Williams) jest utalentowanym psychologiem i wspólniczką Lightmana, która wprowadza równowagę do firmy, mając szersze spojrzenie, podczas gdy Lightman skupia się na szczegółach.

Eli Loker (Brendan Hines) to główny analityk korporacji. Loker czuje się tak nieswojo z ludzką tendencją do kłamstwa, że zdecydował się praktykować coś co określa jako „radykalna uczciwość”. Przez cały czas mówi co myśli i często za to obrywa. Ria Torres (Monica Raymund) jest najnowszym członkiem agencji i jedną z niewielu „naturszczyków” w dziedzinie wykrywania oszustw. Posiada surową, niewyszkoloną zdolność do odczytywania ludzkich emocji i zachowań, co sprawia, że trzeba się z nią liczyć.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16olcj
d16olcj
d16olcj