Trwa ładowanie...
d486rof

Ludzie Chudego

Najnowsze informacje
4.9
(2392 głosy)
Oceń:

"Ludzie Chudego" są polską wersją hiszpańskiej komedii kryminalnej "Los Hombres de Paco" (Paco i jego ludzie). Serial opowiada o grupie policjantów z warszawskiej Pragi. Niezbyt kompetentnych, pakujących się w różne kłopoty. W tytułową rolę Chudego wcielił się Cezary Żak, a reżyserem całości jest Wojciech Adamczyk, reżyser "Rancza".

Serial "Ludzie Chudego" był emitowany na antenie telewizji Polsat. Pierwszy odcinek nadano 5 września 2010 roku. Produkcja składa się z jednej serii, składającej się z trzynastu odcinków. Planowany jest sezon drugi "Ludzi Chudego".

Notoryczny pech, absolutne poświęcenie i dobre chęci - to znak rozpoznawczy policyjnych "trzech muszkieterów", raz gotowych oddać za siebie życie, to znów przystawiających sobie lufy do głów. W ich role wcielają się - Cezary Żak, Piotr Pręgowski i Maciej Żurawski. Dwaj pierwsi znani z komediowego "Rancza", trzeci z policyjnego "PitBulla".

Marzeniem komisarza Tadeusza Chudziszewskiego - czyli tytułowego Chudego (Żak) - jest, aby zasłużyć sobie na uznanie przełożonego, który jest jednocześnie jego teściem, i uniknąć zesłania na gorszy komisariat. Jako szef Chudy stara się trzymać w ryzach - z marnym zresztą skutkiem - swoich ludzi: ofermowatego i neurotycznego podkomisarza Mariana Kocińskiego (Pręgowski) oraz porywczego macho, jakim jest podkomisarz Łukasz Łukaszewicz (Żurawski).

W pierwszym odcinku „Chudy” oraz jego dwaj podwładni wchodzą do banku, w chwili, gdy trwa w nim napad. Zagadani, nie zauważają bandytów terroryzujących pracowników banku i klientów, ani tego, że pieniądze Chudemu wypłaca, zamiast kasjerki, jeden z napastników.

Gdy po wyjściu z banku dowiadują się z radia, co się zdarzyło, w pośpiechu wracają na miejsce zdarzenia. Niestety, bandyci uciekli z łupem. Po tej spektakularnej wpadce Chudy i jego ludzie zostają karnie przeniesieni do komisariatu na Pragę, gdzie szefem jest jego teść, Lucjan (Marian Dziędziel).

Wraz ze zmianą miejsca pracy, Chudy przeprowadza się z rodziną do, nieremontowanej od lat, kamienicy przy jednej z obskurnych ulic Pragi. Żona Chudego, Lola (Dorota Segda), ich córka - szesnastoletnia Kasia (Paulina Chapko) oraz matka policjanta, Teresa (Ewa Borowik) nie są z tego powodu szczęśliwe, tym bardziej, że po obcięciu Tadeuszowi premii i wszystkich dodatków Lola musi poszukać pracy.

Ludzie Chudego
Tytuł oryginalny

Ludzie Chudego

Gatunek

komedia, kryminał, serial

Kraj produkcji

Polska

Operator
Obsada

Tomasz Pawlak (Steven Dexter)

Piotr Mankiewicz (Policjant)

Mateusz Mikołajczyk (Kelner - agent policji)

Tadeusz Lempkowski (Pracownik banku)

Andrzej Chichłowski (Policjant)

Bożea Furczyk (Beata Malska)

Sławomir Głazek (Samobójca)

Artur Gotz (Kelner)

Grzegorz Milczarczyk (policjant)

Michał Mikołajczak

Marek Ślosarski (Sędzia)

Antoni Królikowski (Rafał Walenciak, syn Barbary)

Ewa Borowik (Teresa)

Paweł Szczesny (Szef gangu)

Paulina Chapko (Kasia Chudiszewska, córka "Chudego")

Janusz Leśniewski (Ryszard Diabelski)

Jan Janga-Tomaszewski (Gangster)

Maciej Musiał

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d486rof
d486rof
d486rof