Trwa ładowanie...
dt7llk3

Lemon

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
dt7llk3

Formacja "Lemon" to zwycięzcy 3. edycji programu "Must be the music". Polsko-ukraińsko-łemkowskie połączenie okazało się bezkonkurencyjne i pokonało w ostatecznej rozgrywce raperski skład z Mławy.

Zespół "Lemon" to muzyczny projekt Igora Herbut, Andrzeja Olejnika, Piotra Kołacza, Piotra Budniaka i Adama Horoszczaka. Formacja z powodzeniem czerpie z ludowej tradycji łemkowsko-ukraińsko-polskiej, która odbija się zarówno w tekstach, jaki i muzycy zespołu.

"Lemon", który przyjechał do programu z miejscowości Przemków w woj. dolnośląskim, od początku zyskał przychylność jurorów. Muzycy zaimponowali wysokim poziomem muzycznym i technicznym, ale też autorskim repertuarem. Wokalista zespołu Igor Herbut to twórca ich piosenek, który swoim głosem potrafi zaczarować publiczność.

Doskonałe wrażenie na jury programu "Lemon" zrobił już na castingu. Wtedy formacja wykonała własną piosenkę "Litaj ptaszko" z fragmentami tekstu w języku łemkowskim i ukraińskim, którą Wojtek Łozowski skomentował w ten sposób:"Piękna kompozycja, piękna harmonia, ty jesteś fenomenalny, straszliwie emocjonalnie śpiewasz".

Ten występ zapoczątkował pasmo sukcesów zespołu w muzycznym show Polsatu. Z każdym kolejnym występem było już tylko lepiej."Lemon" dotarło do ścisłego finału, w którym pokonało hiphopowy skład z Mławy "Najlepszy Przekaz w Mieście".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt7llk3
dt7llk3
dt7llk3