Trwa ładowanie...
d28i6m7

Kumple (UK)

Najnowsze informacje
4.0
(107 głosów)
Oceń:

„Kumple” (ang. Skins) to brytyjski serial w konwencji komediodramatu. Opowiada o życiu grupy nastolatków z Bristolu. Oryginalny tytuł serialu pochodzi od słowa „skins”, które w slangu brytyjskim oznacza bletkę – bibułkę do skręcania jointów bądź papierosów.

Twórcami „Kumpli” są Bryan Elsley i jego syn Jamie Brittain. Serial zadebiutował 25 stycznia 2007 roku na antenie kanału E4. Składa się z pięciu sezonów. Polska premiera odbyła się 2 lipca 2007 roku na antenie BBC Entertainment.

Serial porusza wiele kontrowersyjnych tematów, w które zaangażowane są osoby niepełnoletnie. Są to m.in.: dysfunkcyjne rodziny, nastolatki pijące alkohol, zażywanie środków odurzających i narkotyków, palenie papierosów, seks, przeklinanie. Zdjęcia do serialu powstają w Bristolu. Sceny rozgrywające się w Roundview College kręcone są w Henbury School, która zastąpiła wcześniejszą Filton College i John Cabot Academy.

Po dwóch seriach wymieniono całą główną obsadę, w ten sposób seria trzecia i czwarta opowiadają o nowym „pokoleniu” nastolatków, borykającym się z innymi problemami niż ich poprzednicy. W sezonie piątym ponownie wymieniono obsadę. Cechą rozpoznawczą serialu jest zatrudnianie nieznanych bądź mało znanych młodych aktorów oraz scenarzystów.

W serii pierwszej i drugiej w głównej obsadzie znaleźli się: Nicholas Hoult, April Pearson, Mike Bailey, Hannah Murray, Larissa Wilson, Dev Patel, Mitch Hewer, Joseph Demsie. Z kolei w serii trzeciej i czwartej zagrali: Kaya Scodelario, Lisa Backwell, Jack O'Connell, Luke Pasqualino, Ollie Barbieri, Lily Loveless, Kathryn Prescott, Megan Prescott, Merveille Lubeka.

Serial „Skins” doczekał się amerykańskiej wersji o tym samym tytule, która emitowana jest na antenie tamtejszego MTV. Premiera nastąpiła 17 stycznia 2011 roku.

Kumple (UK)
Tytuł oryginalny

Skins (UK)

Gatunek

dramat, komedia, obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Obsada

Kaya Scodelario (Effy Stonem)

Hannah Murray (Cassie Ainsworth)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28i6m7
d28i6m7
d28i6m7