Trwa ładowanie...
ddclqm7

Kret Jarosław

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

Jarosław Kret jest nie tylko dziennikarzem telewizyjnym, ale także fotoreporterem. Od lat prezentuje pogodę na antenie Telewizji Polskiej.

Jarosław Kret urodził się 4 grudnia 1963 roku w Warszawie. Jest absolwentem egiptologii w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1987-1988 przebywał na stypendium na Uniwersytecie Kairskim w Kairze. Poza tym uczęszczał również na zajęcia w Instytucie Archeologii Śródziemnomorskiej i w zakładzie Afrykanistyki Instytutu Orientalistycznego. W latach 2000-2002 postanowił kontynuować swoją dalszą edukację, studiował kulturoznawstwo w Podyplomowym Studium Stosunków Międzykulturowych w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Jego przygoda z mediami rozpoczęła się w 1992 roku. Na początku pracował jako dziennikarz w lokalnych warszawskich gazetach. W tym czasie współtworzył także miesięcznik "Joli Bord". Rok później został już reporterem i prezenterem "Wiadomości Warszawskich" w stacji telewizyjnej Nowa Telewizja Warszawa. W 1994 roku postanowił przenieść się do Telewizji Publicznej. Zadebiutował tam jako dziennikarz popularnego serwisu informacyjnego "Teleexpress". Jego kariera rozwijała się bardzo szybko, bo od 1995 roku prowadził już swoje autorskie programy: "Klub Podróżników", "Kino Klubu Podróżników" w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym.

Widzom Jarosław Kret znany jest jako żywiołowy prezenter prognozy pogody. Najpierw prowadził ją w TVP3, a potem (od 2004 roku) w "Wiadomościach" Programu Pierwszego Telewizji Publicznej.

Dzięki zainteresowaniom podróżniczym i dziennikarskim zdolnościom w latach 1998-2001 należał do pierwszego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu "National Geographic". Od 2009 roku jest gospodarzem programu "Planeta według Kreta", emitowanego przez TVP Info, w którym opowiada o swoich wyprawach. Dzięki niemu poznajemy kulturę, obyczaje i religię odwiedzanych krajów. Poza tym związany był również z radiem. W 2005 roku był prowadzącym audycji radiowej "Lato z Radiem" w Polskim Radiu. Zaś na przełomie 2007 i 2008 roku współtworzył w TVP 1 program telewizyjny o kulturze języka polskiego "Od słów do głów".

Od 1999 roku Jarosław Kret należy do The Explorers Club, a w 2007 roku został członkiem Climate Broadcasters Network Europe - organizacji zrzeszającej europejskich prezenterów i twórców prognoz pogody. Należy także do International Association of Broadcast Meteorology i Kapituły Rycerzy "Białej Wstążki". Poza tym jest autorem wielu publikacji m.in.: "Kret na pogodę", "Ziemia święta", "Madagaskar" i "Moje Indie".

W 2007 roku dziennikarz brał udział w rozrywkowym programie "Gwiazdy tańczą na lodzie".

Prywatnie Jarosław Kret ma brata bliźniaka, Jacka. Jego żoną była Edyta Mikołajczyk, związany był również z Agatą Młynarską. W 2010 roku został ojcem Franciszka.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddclqm7
ddclqm7
ddclqm7