Trwa ładowanie...
dwm98k4

Komisariat

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

''Komisariat'' to polski serial paradokumentalny zwany potocznie docu crime. Premiera miała miejsce 12 czerwca 2017 roku na kanale TVP1.''Komisariat'' został zdjęty z anteny po zakończeniu zaledwie jednej serii 23 listopada 2017 roku.

Komisariat – opis fabuły, bohaterowie

Fabuła serialu ''Komisaria'' skupia się na pracy policji oraz sprawach kryminalnych. Należy zaznaczyć, że wydarzenia przedstawione w poszczególnych odcinkach nawiązują do rzeczywistych historii kryminalnych z samych akt policyjnych oraz sądowych.

Bohaterami serialu ''Komisariat'' są nie tylko policjanci, ale również ich pomocnicy, np. technicy, informatorzy i lekarze medycyny sądowej. Wiodącymi postaciami przewijającymi się przez niemal wszystkie odcinki są komisarz Krzysztof Maj (Sebastian Wątroba), komisarz Aneta Polakowska (Anna Dzierża), aspirant Wojciech Kurpisz (Aleks Mackiewicz) oraz starszy aspirant Jakub Zawilski (Konrad Marszałek).

''Komisariat'' jako serial paradokumentalny z właściwą dla tego gatunku precyzją opisuje każdy omawiany przypadek kryminalny. Widzowie zaznajomieni z tematyką policyjną na pewno kojarzą odwrócę głównej roli, czyli Sebastiana Wątrobę z innego serialu - ''W-11. Wydział Śledczy''.

Każdy z odcinków ''Komisariatu'' porusza inny temat. Cała akcja paradokumentu rozpoczyna się od dramatycznych wydarzeń, gdy na policję dzwoni zrozpaczona kobieta. Okazuje się, że zaginęła jej siostra, ale w trakcie rozwoju akcji wychodzą na jaw inne, niepokojące szczegóły. Jak to bywa w podobnych przypadkach, z pozoru banalna i łatwa do rozwiązania zagadka przeradza się w rozbudowany wątek.

Oczywiście przestępstwa związane z morderstwami nie są jedynymi tematami ''Komisariatu''. Odnaleźć można również i takie odcinki, w których dominującym motywem jest kradzież, zaborcza miłość, zazdrość, zdrada czy wypadki. Bohaterowie przedstawieni jako zaangażowani w powierzane im sprawy policjanci, także pozostają dla widzów ''Komisariatu'' prawdziwą zagadką.

Pierwsza seria ''Komisariatu'' jest obfita w retrospekcje i wspomnienia. Dzięki nim każdy z zainteresowanych widzów może bliżej poznać prowadzących śledztwo. Tym sposobem jedno ze śledztw związanych z poszukiwaniem młodej matki, przybliży przeszłość komisarza Maja. Policjant podejdzie do tej sprawy niezwykle emocjonalnie, a to z kolei wyjaśni fanom ''Komisariatu’'' powody, dla których Maj ma za sobą długą przerwę w pracy.

Połączenie dramatycznych zwrotów akcji z konsekwentnymi dążeniami oficerów to elementy charakteryzujące ''Komisariat''. Podobnie jak w innych serialach tego typu, ukazane są pewne schematy, aby przestrzec widzów przed różnymi niebezpieczeństwami. Sprawnie działająca ekipa policyjna w połączeniu z postępową technologią mają oddać rzeczywistą pracę w służbach publicznych.

Komisariat – obsada

W rolach głównych występują:

  • Sebastian Wątroba jako komisarz Krzysztof Maj;
  • Anna Dzierża jako komisarz Aneta Polakowska;
  • Aleks Mackiewicz jako aspirant Wojciech Kurpisz;
  • Konrad Marszałek jako starszy aspirant Jakub Zawilski;
  • Kamila Boruta jako aspirant Lidia Staniec, ekspertka od cyberprzestrzeni;
  • Konrad Makowski jako Mariusz Bartkowicz, szef laboratorium;
  • Zbigniew Kozłowski jako komisarz Marcin Bielski, komendant.
Komisariat
Tytuł oryginalny

Komisariat

Gatunek

Docu crime, paradokumentalny

Kraj produkcji

Polska

Data premiery

12.06.2017

Czas trwania odcinka

25 min.

Liczba sezonów

1

Reżyser
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwm98k4
dwm98k4
dwm98k4