Trwa ładowanie...
dobmdif

Kinga Rusin

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Kinga Rusin urodziła się 9 marca 1971 roku w Warszawie. Ukończyła italianistykę i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Do telewizji trafiła z konkursu na dziennikarzy muzycznych. Była wówczas na drugim roku italianistyki. Wygrała, ale zanim trafiła na ekran minął rok.

Po raz pierwszy pojawiła się w telewizji na początku lat 90. w TVP, gdzie była prezenterką oraz pracownikiem redakcji " Teleexpressu ". W 1994 roku została uhonorowana statuetką Wiktora w kategorii odkrycie telewizyjne roku.

3 czerwca 1994, po roku znajomości, poślubiła dziennikarza Tomasza Lisa. Trzy dni później wyjechali razem do USA. Jak sama twierdzi - to była najlepsza szkoła życia i dziennikarstwa. Amerykańska rzeczywistość, kultura, przemysł filmowy zafascynowały dziennikarkę.

Do Polski wróciła w 1997 roku. W 1998 roku została prowadzącą magazynu "Wizjer TVN". Szybko odeszła jednak z TVN, niebawem urodziła bowiem pierwszą córkę Polę, a w 2000 roku drugą, Igę. Na kilka lat zrezygnowała z pracy w telewizji. Od września 2005 na antenie TVN prowadzi poranny program " Dzień dobry TVN ".

W 2006 roku wraz z partnerem Stefano Terrazzino wytańczyła Kryształową Kulę w czwartej edycji " Tańca z gwiazdami ". 13 maja 2007 roku zwyciężyła w specjalnym odcinku programu - "Taniec z gwiazdami - Najpiękniejsze tańce".

W związku z sukcesami na parkiecie, już dzień po zwycięstwie w tanecznym show otrzymała propozycję prowadzenia popularnego programu " You Can Dance ". Z czasem awansowała na jego jurorkę, a miejsce Rusin zajęła Patricia Kazadi.

W 2008 roku została laureatką Wiktora Publiczności oraz została nominowana do Telekamer 2008 w kategorii "Rozrywka".

Kinga Rusin znana jest ze swojej miłości do koni i narciarstwa. Jest również współwłaścicielką agencji PR i firmy kosmetycznej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dobmdif
dobmdif
dobmdif