Kalata Anna - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

Polska polityk, ekonomistka, przedsiębiorca, minister pracy i polityki społecznej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i następnie Jarosława Kaczyńskiego.

Ukończyła studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia doktoranckie w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Była szefową Demokratycznej Unii Kobiet. W 2008 roku objęła funkcję wiceprezesa Fundacji Akademii Aktywności, a także prezesa Fundacji Instytutu Zarządzania i Wspierania Przedsiębiorczości. W tym samym roku w październiku została wiceprzewodniczącą zarządu Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej. W 1999 była doradcą władz SLD, w 2002 roku wstapiła do Samoobrony. W 2006 roku została minister pracy i polityki społecznej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Funkcję tę pełniła do 2007 roku, w którym w wyniku rozpadu koalicji rządzącej została zdymisjonowana. Obecnie pracuje w Indiach, w miejscu bliskiemu jej sercu.

Anna Kalata przyznała się do swojej fascynacji tańcem. W "Tańcu z Gwiazdami pragnie spotkać nowych ludzi, podszfliwować swoje umiejętności taneczne i dobrze się bawić.

Jej partnerem jest Krzysztof Hulbój, który jako czternastolatek zdobył tytuł Mistrza Polski i powtórzył później ten sukces aż osiem razy. Był najmłodszym tancerzem, który zdobył międzynarodową kategorię klasy "S" w oby stylach tanecznych. Razem ze swoją taneczną partnerka Janją Lesar prowadzi lekcje tańca w Polsce i za granicą.

Data urodzenia

04.10.1964

Filmografia